38-letni Miran Pavlin, ki je hkrati tudi športni direktor Kopra, na igršču dokazuje, da še vedno sodi med najboljše nogometaše v Sloveniji. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Koper
Kakšna prihodnost čaka koprski klub nad katerim se znova zbirajo temni oblaki? Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Dragan Jelič
V boju za naslov najboljšega strelca lige sta s 14 goli izenača Dragan Jelič (Maribor) in Milan Osterc (Gorica). Foto: Marko Madžarac
Koprčani večajo prednost

"Grofi" so na edini nedeljski tekmi Prve lige si gostili "kanarčke", kjer pa ni vse tako idilično kot kaže pogled na lestvico. Sredi tedna so iz koprskega tabora prišče informacije, da je klub v dolgovih in da za pridobitev prvoligaške licence išče kredit.

Tretji gol Vršiča na peti tekmi
Gostje so v Areni Petrol povedli že v 9. minuti, ko je bil z bele točke natančen Dare Vršič, ki je nekoč igral tudi za Celje. Domači vratar Amel Mujčinovič je predtem po nasprotni podaji Mirana Pavlina nespretno posredoval pred Mitjem Brulcem in ga zrušil.

Alfa in omega koprskeg moštva Pavlin je ob koncu prvega polčasa kronal hiter protinapad gostov, kjer je bil 38-letni vezist prehiter za celjsko obrambo, ki je seveda krepko mlajša od nekdanjega slovenskega reprezentanta.

Celjska tolažba: prvenec mladega Popoviča
Sredi drugega polčasa je prodrl Nebojša Kovačevič, po njegovem strelu se je žoga odbila proti Pavlinu, ki je iz voleja dosegel še drugi gol na tekmi, skupno že devetega v prvenstvu. Končni izid je v 81. minuti postavil 20-letni celjski vezist Denis Popovič, ki je v devetem nastopu z lepim udarcem s polrazdalje zabil prvi gol v najmočnejši slovenski ligi.

"Kockarjem" mestni derbi, Drava se vrača
V soboto sta si Gorica in Maribor razdelila po točko, potem ko je rezervist Dragan Jelič štiri minute pred koncem tekme izenačil na 3:3. Ljubljanski mestni derbi, na katerem so bile kar štiri izključitve, je po preobratu pripadel Interblocku (2:1), medtem ko je Nafta s skalpom Rudarja (2:0) utrdila tretje mesto na lestvici. Zadnja Drava je z 2:1 odpravila Domžale in zmanjšala zaostanek v boju za obstanek.

Prva liga si, 28. krog

CM CELJE - LUKA KOPER 1:3 (0:2)
Popovič 81.; Vršič 9./11-m, Pavlin 42., 75.

Že odigrano:
HIT GORICA - MARIBOR 3:3 (2:1)
700; Osterc 39., Cvijanovič 43., Demirovič 66./11-m; Bačinovič 17., Andjelkovič 70., Jelič 86.

LABOD DRAVA - DOMŽALE 2:1 (0:0)
330; Rakovič 63., Pavlovič 83./11-m; Pekič 87.
Rakovič je v 82. minuti zapravil 11-m.
NAFTA - RUDAR 2:0 (0:0)
1.100; Buzeti 58., Benko 90./11-m
RK: Trifkovič 33./Rudar

INTERBLOCK - OLIMPIJA 2:1 (0:0)
500; Horvat 75., Fink 88.; Purović 63./11-m
RK: Jug 58.; Roj 31., Cvijanovič 61., Bonifacio 91.

LABOD DRAVA 27 6 7 14 27:42 25

Olimpija je sezono začela z dvema točkama manj, ker maja lani v II. SNL ni odigrala tekme proti Triglavu v Kranju.