Nogometaši Drave bodo tudi drugo sezono igrali med elito. Foto: Marko Madžarac
Rok Kronaveter
Rok Kronaveter je dosegel hat-trick. Foto: RTV SLO

Na prvi tekmi so slavili nogometaši iz Kidričevega s 3:2.

Po prvem polčasu je bil na Ptuju izid 3:0 za gostitelje. Aluminij je že v 15. minuti ostal brez Marka Krajcerja, ki je bil izključen zaradi prekrška nad Seadom Zilićem. S prostega strela je prvi zadetek dosegel Rok Kronaveter. V 21. minuti je Zilića v kazenskem prostoru zrušil vratar Kristjan Lipovac, vendar Aleš Čeh ni izkoristil 11-metrovke, saj je slabo streljal, zato je bila žoga lahek plen Lipovca.

Trije zadetki Kronavetra
V 27. minuti se je med strelce znova vpisal Kronaveter. Zilić je streljal iz obrata, Lipovac je odbil njegov strel, Kronaveter pa je z roba kazenskega prostora z diagonalnim strelom povišal na 2:0.

Po pol ure igre se je Kronaveter izkazal še s podajo, Zilić pa je postavil izid prvega polčasa. Isti igralec je za 4:0 zadel v 58. minuti. Štiri minute prej je moral pri gostih po drugem rumenem kartonu predčasno pod prho še Andrej Dugolin. Čeh je v 68. minuti povišal že na 5:0, v 74. pa je hat-trick uspel Kronavetru. Končni izid je v 86. minuti postavil Marko Drevenšek.