Nekdanji slovenski reprezentant in član Maribora Petar Stojanović (levo, fotografija je arhivska) je dosegel avtogol, a se je na koncu v
Nekdanji slovenski reprezentant in član Maribora Petar Stojanović (levo, fotografija je arhivska) je dosegel avtogol, a se je na koncu v "prestolnici Negeva" vendarle veselil uvrstitve v 3. predkrog. 22-letni Stojanović je odigral vso tekmo. Foto: EPA

Izraelski prvak Hapoel, ki ga je lani na poti v Ligo prvakov izločil Maribor, se kljub visokemu zaostanku ni predal.

Avtogol Stojanovića ni bil usoden
V prvem delu je izkoristil slabo igro Dinama in povedel z 2:0. Zadela sta stara znanca s slovenskih zelenic, nekdanji član Drave Nigerijec John Ogu (14.) in nekdanji član Maribora Petar Stojanović, ki je v 34. minuti zatresel mrežo lastnega vratarja Daniela Zagorca.

Budimir in Hajrović zatrla apetite Hapoela
Dinamo je nato vse apetite domačih po morebitnem velikem preobratu zatrl z dvema goloma med 49. in 54. minuto. Zabila sta Mario Budimir in Izet Hajrović.

Dinamo se bo v 3. predkrogu pomeril z zmagovalcem dvoboja med kazahstansko Astano in danskim Midtjyllandom. Kazahstanci so prvo tekmo dobili z 2:1, povratno srečanje bo v sredo.