Josip Iličić proslavlja svoj prvi gol v letošnji Ligi prvakov. Foto: Reuters

Atalanta je pred dvema tednoma vodila z 2:0 na Old Traffordu, a je Manchester Unitedu uspel preobrat in zmagal je s 3:2. Odločilni zadetek je zadel Cristiano Ronaldo. In tudi tokrat je portugalski nogometni zvezdnik pokvaril slavje italijanske ekipe, saj je v končnici tekme mojstrsko zadel za izenačenje.

Iličić poskrbel za evforijo v Bergamu
Manchester United je zapretil že v 5. minuti, ko je Scott McTominay streljal z roba kazenskega prostora, žoga se je odbila od obrambnega igralca Atalante v vratnico.

Cristiano Ronaldo je prvič zadel ob koncu prvega polčasa, drugič pa ob koncu tekme. Foto: Reuters

Atalanta je povedla iz prve prave priložnosti v 12. minuti. Duvan Zapata je uspešno preigraval v kazenskem prostoru, žogo je odlično podal Josipu Iličiću na desno, slovenski reprezentant je streljal z okoli 15 m nizko po sredini gola in zadel svoj prvi zadetek v letošnji Ligi prvakov (1:0). Slovenski sodnik Slavko Vinčić je po pregledu VAR-a potrdil vodstvo Atalante.

V 31. minuti je imel Zapata odlično priložnost po napaki Paula Pogbaja. Ta je slabo podal v kazenskem prostoru, do žoge je prišel Zapata, ki je streljal od blizu, gol pa je preprečil Eric Bailly. Igralci Atalante so menili, da je bil pri tem storjen prekršek za 11-metrovko, toda Vinčić je s pomočjo VAR-a pokazal samo na kot.

Ronaldo izenačil ob koncu prvega polčasa
Atalanta, ki je imela žogo več v svoji posesti, imela pa je tudi več priložnosti, je ob izteku polčasa prejela gol za izenačenje. Bruno Fernandes je žogo prejel v kazenskem prostoru, s peto je podal nazaj Cristianu Ronaldu, ki je močno meril z okoli 11 m in zadel svoj četrti gol na štirih tekmah letošnje Lige prvakov (to je skupno 138. gol Portugalca v omenjenem tekmovanju).

Tudi Duvan Zapata se je prvič letos vpisal med strelce v Ligi prvakov. Foto: Reuters

Vinčić z VAR-om potrdil gol Zapate
V 58. minuti je Jose Luis Palomino poslal globinsko podajo Duvanu Zapati na levi strani, po slabi obrambi Harryja Maguira, je Zapata zatresel mrežo Manchestra. Stranski sodnik je sicer dosodil prepovedani položaj, Vinčić pa se je obrnil na VAR, ki je po dolgem pregledu pokazal, da Zapata ni bil v prepovedanem položaju, in Atalanta je lahko začela proslavljati povišanje vodstva (2:1).

Manchester United je bil nato napadalnejši, Atalanta se je dobro branila, v nadaljevanju pa so Italijani znova postali nevarni tudi v napadu. V 79. minuti je Davide Zappacosta poslal predložek pred vrata, kjer je visoko skočil Zapata, njegov poskus je končal malo mimo vrat. Zapata je v 85. minuti poskusil presenetiti de Geo s strelom z okoli 20 m, a je vratar Uniteda pravočasno posredoval.

Cristiano Ronaldo se ni predal, v eni zadnjih akcij je mojstrsko zadel z volejem z vrha kazenskega prostora (2:2).

Iličić v Ligi prvakov zadel proti Manchester Unitedu
Robert Lewandowski je zadel trikrat v polno za zmago Bayerna. Foto: Reuters

Hat-trick Lewandowskega za prvo mesto Bayerna
Bayern si je z zanesljivo zmago nad Benfico na Allianz Areni (5:2) že zagotovil prvo mesto v skupini E in napredovanje v osmino finala. Robert Lewandowski je dosegel hat-trick, imel je celo priložnost za četrti gol, a 11-metrovko mu je ubranil vratar Benfice. Bavarci so sicer prejeli prva gola v letošnji Ligi prvakov.

Minimalna zmaga Barcelone
Barcelona je gostovala v Kijevu, kjer je dosegla minimalno zmago proti Dinamu. V polno je zadel Ansu Fati. Slovenski reprezentant Benjamin Verbič, ki ga je trener Dinama poslal v igro v 77. minuti, je imel lepo priložnost v 82. minuti, a je z volejem z leve strani slabo streljal.

Hakim Ziyech je prinesel zmago Chelseaju. Foto: Reuters

Ziyech prinesel Chelseaju zmago
Chelsea je premagal Malmö (0:1). Švedi so se v prvem polčasu kljub pritiskom Angležev uspešno ubranili. V 56. minuti pa je Chelsea po podaji Calluma Hudsona-Odoija z desne strani v vodstvo povedel Hakim Ziyech, ki je streljal od blizu.

Prvi poraz Salzburga in vrnitev Šeška
Prvi poraz Salzburgu je zadal Wolfsburg (2:1).

18-letni slovenski napadalec Benjamin Šeško, ki je izpustil zadnje štiri tekme Salzburga zaradi poškodbe, je igral od 63. minute. Nevarno je Šeško zapretil v 84. minuti, ko je sprožil z okoli 30 metrov, a je sijajno posredoval vratar Koen Casteels.