PSG - Istanbul. Foto: Reuters

V skupini H so imeli Manchester United, PSG in Leipzig pred 6. krogom po devet točk. Rdeči vragi so gostovali v Nemčiji in za preboj med najboljših 16 bi jim ustrezal že remi. Toda že po 13 minutah so se znašli v zaostanku z 2:0. Pozneje so Kevin Kampl in soigralci povišali že na 3:0, gostom pa v zadnjih 15 minutah več od znižanja izida na 3:2 ni uspelo.

V 2. minuti je mrežo Uniteda načel Španec Angelino, ki za rdeče bike igra kot posojeni nogometaš Manchester Cityja. Nato je podal za 2:0, ko je mrežo z volejem zatresel Malijec Amadou Haidara. V 69. minuti je kazalo, da so upi Angležev pokopani, med strelce se je ob nezbrani obrambi vpisal rezervist Justin Kluivert.

Toda hitra zadetka Bruna Fernandesa z 11-metrovke (pred golom za 3:0 je s prostega strela zadel prečko) in Paula Pogbaja z glavo v 80. in 82. minuti sta poskrbela za razburljivo končnico. Na koncu so se vseeno veselili domači, za katere je Kampl igral do 75. minute.

Pred dobrim mesecem je United na Old Traffordu Leipzig, ki se je v pretekli sezoni prebil vse do polfinala, premagal kar s 5:0. Manchester bo spomladi sezono nadaljeval v Evropski ligi, v kateri je leta 2017 dvignil pokal za končno zmago.

Incident na Parku princev

Tekma v Parizu med PSG-jem in Istanbulom Basaksehirjem je bila v 15. minuti prekinjena, saj naj bi romunski četrti sodnik Sebastian Coltescu pomočnika trenerja pri Turkih Pierra Weba označil za "črnega", ko je želel glavnemu sodniku (Ovidiu Hategan) pokazati, koga naj zaradi protestov izključi. Nogometaši obeh moštev so zaradi domnevnega rasističnega incidenta protestirali, tako da se igra ni nadaljevala. Po osmih minutah "razprav" sta obe ekipi zapustili zelenico, tekmo pa so pozneje odpovedali.

Preostali del srečanja na Parku princev bodo odigrali v sredo ob 18.55 z novo zasedbo sodnikov. Evropska nogometna zveza (Uefa) bo takoj odprla temeljito preiskavo o dogodkih.

Tudi PSG je kljub odigrani tekmi manj že uvrščen v osmino finala, saj ima boljši izkupiček z medsebojnih tekem proti Manchester Unitedu. Doma je izgubil z 1:2, v gosteh pa zmagal s 3:1.

Dvojček Ronalda na Camp Nouu z 11-metrovk

Juventus je pred Barcelono prav tako končal zaradi boljšega izida na medsebojnih srečanjih. V Torinu so namreč Katalonci v 2. krogu 28. oktobra zmagali "le" z 2:0.

Na Camp Nouu je dva zadetka z 11-metrovke dosegel Cristiano Ronaldo, ki je proti Barceloni igral prvič po prestopu v Juventus poleti 2018. V 20. minuti je za vodstvo stare dame z 2:0 s sijajnim volejem zadel Američan Weston McKennie.

V 13. minuti je prekršek nad Ronaldom storil Ronald Araujo, v 52. minuti pa je sodnik na belo točko pokazal, ker je z roko v kazenskem prostoru igral Clement Lenglet. 15 minut pred koncem je bil zadetek Leonarda Bonuccija razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

"Izgubili smo zaradi slabe igre v uvodnih 25 minutah. Začeli smo slabo, prestrašeno, nismo bili agresivni. Kot da bi prišli na igrišče z mislijo: samo, da ne izgubimo. Namesto, da bi poskušali nadzorovati potek tekme. Tudi postavljali smo se slabo. Potem smo bili boljši, vendar je bilo prepozno," je povedal trener Barcelone Ronald Koeman, ki je po sobotnem spodrsljaju v Cadizu (2:1) na klopi blaugrane prvič doživel dva zaporedna poraza.

"Za poraz smo odgovorni igralci. Manjkalo nam je vse: želja, pristop, tek. Vse je bilo slabo. Pustili smo res slab vtis, razočarali smo sebe in naše navijače," je dodal napadalec Antoine Griezmann.

Zadetki s tekme med Laziem in Bruggejem

Lazio v 92. minuti rešila prečka

Borussii Dortmund se je iz skupine F v osmini finala pridružil Lazio, ki je v dvoboju s Clubom Bruggejem osvojil potrebno točko (2:2).

Belgijski prvaki so v dežju na Olimpicu od 39. minute igrali le z desetimi nogometaši, a kljub temu v 76. minuti izenačili. V dramatični končnici so lovili še tretji zadetek, ki bi jim prinesel napredovanje. Bili so zelo blizu, v 92. minuti jim je senzacionalni preobrat preprečila prečka.

Rimljani bodo v izločilnih bojih Lige prvakov igrali prvič po sezoni 1999/2000, ko so nastopili v četrtfinalu.

Skupina E:
CHELSEA - KRASNODAR 1:1 (1:1)
Jorginho 28./11-m; Cabella 24.

RENNES - SEVILLA 1:3 (0:2)
Rutter 86./11-m; Kounde 32., En Nesyri 45., 81.

LAZIO - CLUB BRUGGE 2:2 (2:1)
Correa 12., Immobile 27./11-m; Vormer 15., Vanaken 76.
RK: Sobol 39./Club Brugge

Lazio: Reina, Luiz Felipe, Hoedt (46./Radu), Acerbi, Lazzari, Lucas Leiva (75./Escalante), Marušić, Milinković Savić, Luis Alberto (75./Akpa Akpro), Correa (86./Pereira), Immobile (75./Caicedo).

Club Brügge: Mignolet, Clinton (84./van der Brempt), Kossounou, Ricca, Balanta (77./Rits), Diatta (84./Okereke), Vormer, Vanaken, Sobol, de Ketelaere, Lang (42./Deli).

Sodnik: Cüneyt Cakir (Turčija)

BORUSSIA DORTMUND * 6  4 1 1 12:5  13
LAZIO *             6  2 4 0 11:7  10
CLUB BRUGGE         6  2 2 2  8:10  8
ZENIT               6  0 1 5  4:13  1

Joaquin Correa (levo) je v 12. minuti povedel Lazio v vodstvo z 1:0 proti Clubu Bruggeju. Foto: Reuters

Skupina G:
BARCELONA - JUVENTUS 0:3 (0:2)
Ronaldo 13./11-m, 52./11-m, McKennie 20.

Barcelona: ter Stegen, Dest, Araujo (82./Mingueza), Lenglet (55./Umtiti), Jordi Alba (55./Firpo), Pjanić, F. de Jong, Trincao (46./Braithwaite), Messi, Pedri (66./Puig), Griezmann.

Juventus: Buffon, Danilo, Bonucci, de Ligt, Cuadrado (85./Bernardeschi), Alex Sandro, McKennie, Arthur (71./Bentancur), Ramsey (71./Rabiot), Morata (85./Dybala), Ronaldo (92./Chiesa).

Sodnik: Tobias Stieler (Nemčija)

DINAMO KIJEV - FERENCVAROS 1:0 (0:0)
Popov 60.
Verbič (Dinamo) je igral do 86. minute, Blažič (Ferencvaros) vso tekmo.

JUVENTUS *        6  5 0 1 14:4  15
BARCELONA *       6  5 0 1 16:5  15
DINAMO KIJEV      6  1 1 4  4:13  4
FERENCVAROS       6  0 1 5  5:17  1

Skupina H:
RB LEIPZIG - MANCHESTER UNITED 3:2 (2:0)
Angelino 2., Haidara 13., Kluivert 69.; Fernandes 80./11-m, Pogba 82.

RB Leipzig: Gulacsi, Mukiele, Konate, Orban, Haidara, Sabitzer, Kampl (75./Adams), Angelino (87./Halstenberg), Dani Olmo (56./Kluivert), Nkunku, Forsberg (56./Poulsen).

Man. United: de Gea, Wan-Bissaka (78./Fosu Mensah), Lindelöf (78./Tuanzebe), Maguire, Shaw (61./Williams), McTominay, Matić (61./Pogba), Fernandes, Alex Telles (46./van de Beek), Greenwood, Rashford.

Sodnik: Antonio Mateu Lahoz (Španija)

PARIS SG - ISTANBUL BASAKSEHIR 0:0 (-:-) - prekinjeno v 15. minuti; nadaljevanje v sredo ob 18.55

RB LEIPZIG *      6  4 0 2 11:12 12
PARIS SG *        5  3 0 2  8:5   9
MANCHESTER UNITED 6  3 0 3 15:10  9
ISTANBUL BASAK.   5  1 0 4  6:13  3
Kevin Kampl (levo) s strelcem prvega zadetka Angelinom in Danijem Olmom. Foto: Reuters