Prve tekme po vrnitvi na klop Celja Albert Riera ne bo ohranil v lepem spominu. Foto: Reuters

Pri slovenskih prvakih je Žan Karničnik zaradi težav z mišico ostal med rezervisti.

Celjani, na klop katerih se je v ponedeljek vrnil Albert Riera, so v slovaški prestolnici že v 16. minuti ostali brez Damjana Vukliševića, ki je po slabi podaji nazaj zaradi prekrška v vlogi zadnjega moža v obrambi prejel rdeči karton. S prostega strela z roba kazenskega prostora je takoj zatem za 1:0 v spodnji kot zadel nekdanji igralec Maribora Marko Tolić.

Potek tekme je prelomil rdeči karton v 16. minuti. Foto: Reuters

V 30. minuti je prednost povišal David Strelec, ki je po podaji Cesarja Blackmana zadel z močnim strelom z levico iz bližine nekoliko z leve strani. Najboljši napadalec Slovana je predtem izsilil tudi prekršek za izključitev Vukliševića.

V 37. minuti so bili Slovaki blizu novemu zadetku, vendar je žoga po strelu Juraja Kucke zadela vratnico.

Tolić dvakrat še podajalec

Riera je med odmorom pričakovano posegel po menjavah, opravil je tri, vendar to ni spremenilo poteka tekme.

V 60. minuti je po podaji Tolića z dobrih desetih metrov na 3:0 povišal Robert Mak. 12 minut pozneje je po novi Tolićevi podaji še enkrat zatresel mrežo Strelec, v 75. minuti pa je najlepši zadetek na tekmi dosegel Armenec Tigran Barsegjan. Streljal je od daleč z desne strani, žoga se je v mrežo odbila od vratnice.

Razmerje v strelih je bilo 15:5, od tega v okvir vrat 6:2. Slovan je imel 51 odstotkov časa žogo v svoji posesti.

Marko Tolić je načel mrežo Celja. Foto: Reuters

Prva tekma proti Ircem doma

Celjani bodo evropsko pot nadaljevali v Evropski ligi proti irskemu prvaku Shamrock Roversu. Ta je dvakrat izgubil proti praški Sparti (doma 0:2, v gosteh 4:2). Prva tekma bo prihodnji četrtek v Celju.

Slovan Bratislava se bo v 3. krogu kvalifikacij za Ligo prvakov pomeril s ciprskim prvakom APOEL-om s slovenskim reprezentančnim vratarjem Vidom Belcem, ki je izločil moldavski klub Petrocub (1:0, 1:1).