Mohamed Salah se je z dvema zadetkoma zavihtel na vrh lestvice strelcev Premier lige. V letošnji sezoni je že 21-krat zatresel mrežo. Foto: Reuters

Redsi imajo dve točki naskoka pred Cityjem, ki pa bo v nedeljo gostoval pri Burnleyju. Izbranci Pepa Guardiole bodo nato gostili še Leicester, v zadnjem krogu pa gostujejo v Brightonu. S tremi zmagami bi ubranili naslov. Po sredini zmagi na Old Traffordu z 2:0 na preloženi tekmi so v odličnem položaju.

Velika napaka Gorenca Stankovića
Zadnjeuvrščeni Huddersfield je bil dobrodošel gost na Anfieldu, kjer so navijači znova pripravili sijajno vzdušje. V uvodni akciji srečanja je vratar gostov Jonas Lössl podal do Jona Gorenca Stankovića. Slovenski nogometaš je naredil veliko napako in podal naravnost do Mohameda Salaha. Egipčan je podaljšal do Nabyja Keitaja, ki je v 15. sekundi zatresel mrežo. To je bil najhitrejši zadetek Liverpoola v zgodovini Premier lige.

V 23. minuti je Andrew Robertson z leve strani poslal predložek pred vrata, kjer je Sadio Mane z glavo s šestih metrov povišal na 2:0. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Trent Alexander Arnold našel Salaha, ki je z roba kazenskega prostora lobal Lössla. Nemški čuvaj mreže je prehitro zapustil vrata. Že do odmora so bili gostje, ki bodo naslednjo sezono igrali v Championshipu, v izgubljenem položaju.

Sadio Mane je dvakrat zadel z glavo. Foto: Reuters

Salah na vrhu lestvice strelcev
V 66. minuti je Jordan Henderson podal iz desne strani, Mane pa je z glavo zadel za 4:0. Končni izid je postavil Salah sedem minut pred koncem. Po lepi podaji Robertsona je le še podstavil nogo in zatresel prazno mrežo. Z 21 zadetki je zdaj na vrhu lestvice strelcev Premier lige, enega manj je dosegel Mane. Gostitelji so imeli 70-odstotno posest žoge, imeli so tudi precej več strelov (21:5; v okvir vrat 7:1).

Prav poseben trenutek se je zgodil v 73. minuti, ko je vstopil Alex Oxlade-Chamberlain, ki je zaradi poškodbe okreval več kot leto dni.

Uspela generalka pred gostovanjem na Camp Nouu
To je bila že sedma zaporedna zmaga Liverpoola v Premier ligi in dobra generalka pred prvo tekmo polfinala Lige prvakov v sredo v Barceloni. V prvenstvu morajo izbranci Jürgena Kloppa odigrati še dve tekmi. Najprej jih čaka gostovanje v Newcastlu, v zadnjem krogu pa domača tekma z Wolverhamptonom.

"V letošnji sezoni imamo res prav posebno skupino fantov. Na vsaki tekmi smo motivirani in želimo povzročati velike težave tekmecem s pokrivanjem po celotnem igrišču. Huddersfield je precej boljša ekipa, kot pa kaže njihov točkovni izkupiček. Predvsem v protinapadu so zelo nevarni," je poudaril Klopp.

36. krog:
LIVERPOOL - HUDDERSFIELD 5:0 (3:0)
Keita 1., Mane 23., 66., Salah 45., 83.

Liverpool FC vs Huddersfield Town( id: 17277570 datum: 27.3.2019)
Michail Antonio je Tottenhamu prizadejal prvi prvenstveni poraz na novem stadionu. Tekmo je odločil v 67. minuti, ko je po predložku Marka Arnautovica žogo najprej lepo sprejel s prsmi, nato pa jo z desnico s polvolejem poslal v daljši vratarjev kot. Vratar Hugo Lloris ni imel nikakršnih možnosti. Foto: Reuters