Domagoj Vida (levo) je rešil Dinamo pred izpadom. Bolgari menijo, da tudi s pomočjo nemškega sodnika. Foto: EPA

Spomnimo, hrvaški prvak je napredoval s skupnim izidom 4:3, potem ko je Domagoj Vida odločilni gol zabil v 98. minuti. Ludogorec nemškega sodnika Felixa Zwayerja obtožuje pristranskosti v korist Zagrebčanov.

Neupravičena izključitev in osemminutni dodatek
Bolgari trdijo, da je bil Brazilec Marcelinho v 57. minuti neupravičeno izključen, medtem ko na drugi strani malo pozneje sodnik ni izključil Sammirja zaradi udarca s komolcem. Vodstvo Ludogorca tudi meni, da je Zwayer brez pravega razloga podaljšal tekmo kar za osem minut.

Nad Bolgare z rasizmom in kozarci piva
Poleg sodniških odločitev so se Bolgari pritožili tudi zaradi rasističnih oziroma besednih napadov na klubske uradnike, proti katerim so na Maksimiru poleteli tudi kozarci s pivom in še nekateri drugi predmeti. Uefa se na pritožbo še ni odzvala.