Karim Benzema je v zadnjih trenutkih tekme v Glasgowu zapečatil usodo Škotov. Foto: Reuters
Samuel Eto'o
Samuel Eto'o se je vrnil z zadetkom. Foto: EPA
Alessandro Mancini
Alessandro Mancini je takole izenačil na Olimpicu. Foto: Reuters
Ugur Boral
Ugur Boral je Fenerbahčeju zagotovil uvrstitev med najboljših 16 ekip v Evropi. Foto: Reuters

Francozom je uspelo sladko maščevanje, saj so oktobra doma proti Rangersom izgubili z 0:3. Odločilno tekmo za 2. mesto v skupini E so bolje začeli gostje. Povedli so v 16. minuti, ko je po desni strani ušel Karim Benzema, vratar Škotov Allan McGregor je žogo le odbil, Sidney Govou pa jo je zabil pod prečko.

Jalov pritisk Škotov
Gostitelji so imeli izjemne priložnosti za izenačenje. Pritisnili so na začetku drugega polčasa. Alan Hutton je z desne strani poslal nevaren predložek, ki ga je vratar Remy Vercoutre komaj preusmeril prek prečke. Šestkratni zaporedni francoski prvaki so odgovorili prek Juninha, ki je s prostega strela zatresel prečko, McGregor je le nemočno obstal na mestu.

Darcheville nesrečnik, Benzema junak
Jean-Claude Darcheviile je deset minut pred koncem zgrešil nemogoče. Povsem sam se je znašel pred praznim golom, žogo pa je s petih metrov poslal pod oblake. Kazen je prišla v zadnjih petih minutah. Po veliki napaki španskega branilca Carlosa Cuellarja je Karim Benzema dokončno odločil tekmo. Izjemni up francoskega nogometa je piko na i postavil dve minuti pred koncem, ko je bil natančen s 25 metrov.

Eto'o znova plesal na Nou Campu
Prvo mesto v skupini E je osvojila Barcelona, ki je s 3:1 premagala Stuttgart. Za hladen tuš na Nou Campu je že v 3. minuti s prostega strela poskrbel Antonio da Silva. Še v prvem delu je izenačil Giovani Dos Santos. Kamerunski napadalec Samuel Eto'o se je vrnil na evropsko sceno z zadetkom. Zaradi poškodbe stegenske mišice ni igral več kot tri mesece. Tekmo je dokončno odločil Ronaldinho po podaji Silvinha.

Turki so se vrnili po zaostanku
V skupini G se je naprej uvrstil Fenerbahče, ki je s 3:1 ugnal CSKA. Moskovčani so presenetljivo povedli po pol ure igre, ko je Edu po nesporazumu z vratarjem Volkanu Demirelu dosegel avtogol. Le dve minuti po tem je izid poravnal Alex z močnim strelom z levico. Ob koncu prvega in drugega polčasa se je med strelce vpisal še Ugur Boral.

Cruz odločil v Eindhovnu
PSV je doma klonil proti Interju, a mu tudi zmaga ne bi zadostovala. Nizozemci so že po 27 minutah ostali z desetimi igralci. Edison Mendez je podrl Davida Suaza, ki je bil sam pred golom. Tekmo je odločil Julio Cruz z bližine.

Remi na revijalni tekmi
Tekma med Romo in Manchester Unitedom (1:1) na Olimpicu ni odločala o ničemer. Angleški prvaki so prišli v Rim s precej rezervisti. Povedli so v 34. minuti, ko je po podaji Luisa Nanija iz kota zadel španski branilec Gerard Pique. Točko je Romi zagotovil Alessandro Mancini, ki je izkoristil podajo Mirka Vučinića.

Sevilla obdržala prvo mesto
V skupini H si je 1. mesto zagotovila Sevilla, ki je s 3:0 slavila v Pragi. Španci so več kot uro lomili odpor Slavije. Rezervist Luis Fabiano je v 66. minuti načel mrežo Čehov po podaji Enza Maresce. Za visoko zmago sta poskrbela Frederic Kanoute in Daniel Alves. Arsenal je bil z 2:1 boljši od Steaue, a je končal le na 2. mestu.