Sidney Govou je imel veliko težav z branilci Lilla. Foto: EPA
Stephane Dumont
Stephane Dumont (v ospredju) je odločil zmagovalca v 69. minuti. Foto: EPA

Srečanje so bolje začeli nogometaši s severa, ki so že v 8. minuti povedli, potem ko je z roba kazenskega prostora zadel Peter Odemwingie. V nadaljevanju prvega dela se je igra v glavnem odvijala med obema kazenskima prostoroma, zelo aktiven pa je bil Mile Ačimovič (igral je do 59. minute), ki je s svojo ustvarjalnostjo prednjačil v igri gostov.

A veselje ni bilo dolgotrajno, saj so gostje že v naslednjem napadu znova ušli na dva zadetka prednosti. Po podaji s prostega strela je bil z glavo natančen Stephane Dumont. Do konca srečanja si nato moštvi nista več ustvarili pravih priložnosti.

Po srečanju je trener Lilla Claude Puel dejal: "Igrali smo brez zavor. Lyon ima sicer boljše moštvo, a mi se zavedamo, da smo dovolj dobri, da lahko vsakomur zagrenimo življenje." Puelov nasprotnik Gerard Houllier pa je povedal: "Čestitam nasprotniku. Naša igra je bila premalo agresivna, mislim, da je to glavni razlog za poraz."

Lens izkoristil spodrsljaj Auxerra in Bordeauxa
Na drugem mestu lestvice je velika gneča, saj imajo Lens, Auxerre in Bordeaux po 32 točk. Od omenjene trojke je tokrat edino Lens vknjižil vse tri točke, potem ko je z 2:0 ugnal Le Mans. Vodilni gol je zabil Aruna Dindane, zmago pa je v zadnji minuti potrdil Daniel Cousin. Moštvi sta tekmo končali s po desetimi igralci, saj sta bila izključena Dindane in Melo. Auxerre je na domačem igrišču nepričakovano klonil proti Nancyju (0:1), medtem ko se je Bordeaux z Nantesom razšel brez golov.