Krunoslav Jurčić, ki je bil pred dvema tednoma takole navdušen ob objemu s trenerjem Reala Josejem Mourinhom, je Zagrebčane vodil od junija letos. Foto: EPA
Bafetimbi Gomis se je vpisal v knjige rekordov. Foto: Reuters

Mamić, ki v klubu opravlja fukcijo izvršnega direktorja, je bil po Lyonovem stampedu (7:1) razumljivo potolčen: "Sram me je, na kakšen način smo končali sezono. Čutim potrebo, da se zaradi te sramote opravičim navijačem Dinama. To ni demagogija, našli bomo način, da se jim oddolžimo"

In dodal: "Tega res nisem pričakoval. Še popoldne sem kosil z njim, delali smo načrte za nadaljevanje sezone v hrvaškem prvenstvu. Niti pod razno nisem pomislil, da se bomo zvečer razšli. Prosim vas, ne sprašujte me nič več."

Najhitrejši hat-trick v zgodovini Lige prvakov
Dinamo, ki je od 28. minute igral brez izključenega Jerka Leka, je povedel v 40. minuti po zadetku največjega upa Zagrebčanov, 17-letnega Matea Kovačića. Še pred koncem prvega dela je izenačil Bafetimbi Gomis, ki je na začetku drugega polčasa zadel še dvakrat in dosegel najhitrejši hat-trick v zgodovini Lige prvakov. Za to je potreboval le sedem minut. Prejšnji rekord je bil v lasti igralca Blackbruna Mika Newella iz leta 1995. Gomis je v 70. minuti dosegel še en zadetek in postal šele sedmi igralec, ki je na eni tekmi v Ligi prvakov dal štiri gole.

Lyon je bil pred tekmo tako rekoč v izgubljenem položaju za napredovanje, saj je moral računati na poraz Ajaxa proti Real Madridu (0:3) in ob tem nadomestiti razliko v golih -7. Naloga, ki se je zdela izjemno težka, je bila na koncu otročje lahka ...