Nogometaši Basla so pripravili največje presenečenje uvodnega dela Lige prvakov. Foto: Reuters
Nemanja Vidić
Kapetan Manchester Uniteda Nemanja Vidić si je tik pred koncem prvega polčasa poškodoval koleno, kar je bila le še pika na i črnemu večeru za rdeče vrage. Foto: Reuters
Marek Hamšik
Marek Hamšik v objemu soigralcev. Foto: Reuters
David Silva
David Silva je v 36. minuti zadel za Manchester City proti Bayernu. Foto: Reuters
Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain je v Amsterdamu zadel za vodstvo Reala z 2:0. Foto: Reuters
Jerko Leko in Mark Clattenburg
Dinamo iz Zagreba je v 28. minuti ostal brez izključenega Jerka Leka. Foto: Reuters
Esteban Cambiasso
Esteban Cambiasso je izenačil proti CSKA-ju, vendar so na koncu po Trabzonsporju tri točke s San Sira odnesli tudi Rusi. Črno-modri so si že prej zagotovili prvo mesto v skupini B. Foto: Reuters

V skupini A je City sicer premagal rezervno postavo Bayerna z 2:0, a je do treh točk prišel tudi Napoli v Villarrealu (0:2), zato se napredovanja veselijo Italijani. City je v 36. minuti v vodstvo z lepim strelom z 20 metrov popeljal David Silva, v 52. pa je na 2:0 povišal prodirajoči Yaya Toure. Obakrat je podal Edin Džeko. Gostje niso pokazali veliko.
Napoli rešila Inler in Hamšik
Na uspeh Angležev je kazalo do 65. minute, ko je v Španiji za Napoli s 25 metrov zadel Gökhan Inler. Zmago je v 76. minuti po strelu iz kota iz bližine potrdil Marek Hamšik. Seveda so bili po novici o vodstvu Cityja Neapeljčani precej živčni, vendar jim je uspelo tekmo pripeljati na prave "tirnice". Že v 5. minuti je sicer nogometaš že prej odpisanega Villarreala Marco Ruben stresel vratnico. V drugem polčasu je bil izključen trener Napolija Walter Mazzarri, ker je odrinil Nilmarja, ki je "zašel" v njegov prostor pred klopjo.
United tretjič izpadel tako hitro
V skupini C je lanski finalist Manchester United igral v Baslu in za nadaljevanje tekmovanja ob pričakovani zmagi Benfice proti Otelulu (1:0) ni smel izgubiti. Toda zgodilo se je ravno to (2:1).

Varovanci Alexa Fergusona so zaostajali že od 9. minute. Po predložku z leve strani je bil pred vrati najbolj spreten Marco Streller, ki je žogo poslal v mrežo po slabem posredovanju vratarja Davida De Gee, saj bi ta ob podaji lahko bolje reagiral. V 84. minuti je Basel povišal na 2:0, strelec je bil Alexander Frei. Zadetek upanja za rdeče vrage je v 89. minuti zabil Phil Jones, za kaj več pa je gostom zmanjkalo časa.
Ti so bili večji del tekme "brezkrvni", znova je kar nekaj priložnosti zapravil Wayne Rooney. United se tretjič v 17-letni zgodovini Lige prvakov ni prebil iz skupinskega dela (prvič po letu 2005) in se bo moral tako kot City zadovoljiti z nastopanjem v Evropski ligi.
Berezucki junak Moskovčanov
V skupini B si je CSKA iz Moskve z zmago z 2:1 na gostovanju pri že prej prvouvrščenem Interju zagotovil drugo mesto, saj sta se Lille in Trabzonspor na drugi tekmi razšla brez zadetkov. Odločilni gol na San Siru je v 86. minuti z glavo dosegel Vasilij Berezucki. Le nekaj sekund prej je na drugi strani Diego Milito meril v prečko.
Sedmica v Zagrebu, Ajax se jezi na sodnika
Lyonu je do osmine finala pomagala visoka zmaga v Zagrebu s 7:1, saj je ob domačem porazu Ajaxa proti Realu z 0:3 prehitel Amsterdamčane na lestvici zaradi boljše skupne razlike v zadetkih (9:7, 6:6). Obe medsebojni tekmi sta se končali z 0:0.
Na Maksimiru je sicer Dinamo, ki je od 28. minute igral brez izključenega Jerka Leka, v 40. minuti povedel (Mateo Kovačić je s 17 leti postal drugi najmlajši strelec v zgodovini Lige prvakov), ob polčasu je bilo 1:1, v 52. minuti že 1:4, v 75. pa 1:7. Štirikrat je zadel Batefimbi Gomis.
Ajaxu je portugalski sodnik Manuel De Sousa v prvem polčasu ob zaostanku z 0:1 zaradi nedovoljenega položaja razveljavili dva zadetka. Trener Frank de Boer je prepričan, da je obakrat storil napako. Seveda bi se v tem primeru tekma razvijala povsem drugače in Nizozemci bi se najbrž veselili uvrstitve v osmino finala.
Žreb bo prihodnji petek, 16. decembra.
6. krog
Skupina A:
MANCHESTER CITY
- BAYERN 2:0 (1:0)
Silva 36., Y. Toure 52.
Manchester City: Hart, Savić, Kompany, Lescott, Clichy, Barry, Nasri, Y. Toure ( 81./Balotelli), Silva ( 84./Johnson), Agüero, Džeko ( 77./De Jong).

Bayern: Butt, Rafinha, Boateng, Badstuber, Contento, Pranjić, Alaba, Luiz Gustavo , Timoščuk, Petersen ( 81./Usami), Olić .
VILLARREAL - NAPOLI 0:2 (0:0)
Inler 65., Hamšik 76.
Villarreal: D. Lopez, Oriol, Musacchio, Zapata ( 76./Gonzalo), A. Lopez , Perez , de Guzman , Senna ( 73./Joselu), Soriano, Nilmar ( 64./Camunas), Ruben.

Napoli: De Sanctis, Campagnaro , Cannavaro, Aronica, Zuniga ( 92./Grava), Inler, Gargano, Maggio, Lavezzi, Hamšik ( 79./Džemaili), Cavani ( 82./Pandev).

BAYERN * 6 4 1 1 11:6 13 NAPOLI * 6 3 2 1 10:6 11 MANCHESTER CITY 6 3 1 2 9:6 10 VILLARREAL 6 0 0 6 2:14 0