Federico Macheda je bil še pred tednom dni neznan nogometaš, zdaj pa je z dvema goloma postal veliki junak rdečih vragov. Foto: EPA
Fernando Torres je zmagovalca odločil že v prvem polčasu. Foto: EPA
Didier Drogba
Didier Drogba je po prihodu Guusa Hiddinka popolnoma prerojen. Foto: EPA
James Milner in Ashley Young
James Milner je takole zadel ob soigralcu Ashleyju Youngu. Foto: Reuters

17-letni italijanski napadalec je že prejšnji teden v sodnikovem podaljšku odločil srečanje proti Aston Villi na Old Traffordu (3:2). Varovanci Alexa Fergusona so na stadionu luči povedli v 19. minuti, ko je Wayne Rooney z leve strani poslal lep predložek, Paul Scholes pa je z glavo spretno zatresel mrežo. Na začetku drugega dela so gostitelji izenačili, Kenwayne Jones je iz bližine matiral Bena Fosterja, ki je v vratih zamenjal Edwina van der Sarja.

Macheda upravičil zaupanje Fergusona
Ferguson je nerazpoloženega Dimitarja Berbatova zamenjal z Machedo, četrt ure pred koncem je Michael Carrick nenatančno ustrelil, a je nogo podstavil italijanski mladenič. Manchester United ima šest krogov pred koncem točko prednosti pred Liverpoolom in tekmo manj (22. aprila na Old Trafford prihaja Portsmouth).

"Federico ima neverjeten občutek pred golom. Odlično je odprl stopalo po strelo Carricka. Vseskozi je na pravem mestu in odlično se znajde na najvišjem nivoju," je Machedo pohvalil Ferguson.

Redsi še upajo
Liverpool v Premier ligi ne popušča, s 4:0 je nadigral Blackburn. Fernando Torres je načel mrežo Roversov z močnim strelom že v 5. minuti, v 33. minuti pa je bil "El Nino" natančen še z glavo. Sedem minut pred koncem je Daniel Agger z izjemnim strelom z levico s 25 metrov povišal na 3:0, piko na i pa je postavil David Ngog z glavo v zadnji minuti.

Modri skoraj zapravili ogromno prednost
Chelsea, ki je v sredo s 3:1 slavil na Anfieldu, je po 65 minutah proti Boltonu vodil že s 4:0, potem pa bi skoraj zapravil zmago. Uvodni zadetek je še pred odmorom dosegel Michael Ballack, v nadaljevanju je dvakrat zadel razpoloženi Didier Drogba, z bele točke pa je bil natančen še Frank Lampard. Trener Guus Hiddink je pred povratno tekmo z Liverpoolom odpočil Drogbaja in Lamparda, gostje pa so skoraj prišli do točke. Andy O'Brien, Chris Basham in Matt Taylor so v devetih minutah ujeli priključek in bili ob koncu tekme s številnimi koti na pragu presenečenja.

"Nismo se pametno branili, delali smo napake povsod po igrišču. Poklonili smo jim tri zadetke, kar je na tej ravni preprosto nedopustno," je bil jezen Hiddink.