Esteban Cambiasso je s sredinskim strelom zmedel nezanesljivega vratarja Milana. Foto: Reuters
Veselje Interjevih strelcev
267. mestni obračun sta odločila Argentinca v dresu Interja. Skupno še naprej vodi Milan s 104 zmagami, 72-krat je bilo neodločeno, 91-krat pa so se veselili črno-modri. Foto: Reuters
Andrea Pirlo
Andrea Pirlo je z izrednim zadetkom popeljal Milan v vodstvo. Foto: EPA
Slavje Interjevih igralcev
Interjev niz se nadaljuje, saj je v lanski sezoni dobil oba derbija (4:3 in 2:1). Foto: Reuters
Carlo Ancelotti
Stolček Carla Ancelottija se vse bolj maje kljub uspehom in evropskim ter svetovnim lovorikam. Foto: EPA
Hasan Salihamidžić
Hasan Salihamidžić (Juventus) je v vse boljši formi. Foto: Reuters

V 18. minuti je bil strelec za rdeče-črne s prostega strela Andrea Pirlo, 18 minut pozneje pa je izid izravnal Julio Ricardo Cruz. V 18. minuti drugega dela pa je končni izid 2:1 postavil Esteban Cambiasso. Derbi della Madonnina (kip device Marije na vrhu milanske katedrale Doumo) je tako tretjič zapored pripadel italijanskim prvakom.

Razburljiv prvi polčas derbija
Na 19 metrih je branilec Ivan Cordoba zrušil Pippa Inzaghija, ponujeno priložnost pa je na mojstrski način izkoristil Pirlo, ki je žogo čez živi zid poslal v levi zgornji kot vrat Julia Cesarja. Inter se je hitro prebudil in je že v prvem napadu po zadetku preko Luisa Jimeneza zadel prečko. V nadaljevanju polčasa si je ob prodoru Kakaja ligamente v levem kolenu poškodoval Walter Samuel, ki utegne izpustiti preostali del sezone. V trenutkih, ko je Inter igral z igralcem manj, so črno-modri zmešali Milanovo obrambo, Zlatan Ibrahimović je sredi kazenskega prostora našel Cruza, ki je z močnim in natačnim strelom premagal Dido ob njegovi bližnji vratnici. Samo dve minuti pozneje je Kakha Kaladze, ki je predtem slabo posredoval ob strelu Argentinca, igral z roko v 16-metrskem prostoru, česar pa glavni sodnik Morganti ni opazil.

Za Inter zadel še drugi Argentinec
Carlo Ancelotti je v odmoru zamenjal Inzaghija in porumenelega Genara Gattusa z Gilardinom in Emersonom, a spremembe ravnovesja to ni prineslo. Nenavaren Interjev predložek je Paolo Maldini preusmeril na Serginha, kateremu pa je žogo odvzel bojeviti Cambiasso, ki je z 20 metrov sredinsko streljal proti vratom, žoga se je od podlage odbila in prevarala Dido, ki je krenil v napačno smer. Ob koncu tekme je najresneje za "goste" zagrozil Kaka, a je bil njegov rojak v vratih "gostiteljev" priseben in s konicami prstov ubranil močan diagonalni strel.

Novoletna Milanova želja: zmaga na San Siru
Modro-črni trdno ostajajo na prvem mestu Serie A (43 točk), kjer imajo pred božično-novoletnim premorom pred drugo Romo sedem točk naskoka. Večni mestni tekmeci, ki imajo sicer tri tekme manj, zaostajajo kar za 25 točk. Za slabo 12. mesto je krivo predvsem neuspešnost rdeče-črnih na domačem igrišču, saj Milan v tej sezoni sploh še ni zmagal na San Siru!

Sarma v zadnjem trenutku ob zmago
Od preostalih tekem izstopa visoka zmaga Fiorentine nad Cagliarijem (5:1). Juventus je rutinirano z 2:0 odpravil Sieno. Udinese Samirja Handanoviča pa je v zadnjih trenutkih ostal brez vseh treh točk, za Empoli je v 90. minuti izenačil Morazatti. Italijansko prvenstvo se zaradi božično-novoletnega premora poslavlja za tri tedne, naslednji redni krog bo odigran 13. januarja.