Veselje nogometašev Mallorce po zadetku Ariela Ibagaze. Foto: EPA
Juan Manuel Vargas
Juan Manuel Vargas je Catanii priigral četrtfinale, kjer se bo pomerila z Udinesejem. Foto: EPA

Še najbolj boleče je bržčas slovo Madridčanov, saj je španski kraljevi pokal zelo čislano tekmovanje. Real je v osmini finala proti Mallorci na Santiagu Bernabeuu lovil zaostanek z 1:2 s prve tekme. Bernd Schuster je v začetno postavo uvrstil veliko rezervistov, v drugem polčasu pa mu do zmage nista pomagala niti Ruud van Nistelrooy in Robinho. V vratih gostov je bil zelo razpoložen Miguel Angel Moya.

Vseh upov je bilo konec v 83. minuti, ko je za Mallorco zadel Argentinec Ariel Ibagaza. Lepo je sprejel dolg udarec s prostega strela in lobal Jerzyja Dudka.

Brez brazilskega tria ni šlo
Milan je imel po porazu na prvi tekmi proti Catanii - doma na San Siru z 1:2 - še težje delo kot Real. Za nameček je Perujec Juan Manuel Vargas na povratni tekmi s 30 metrov zadel že v 12. minuti. V 68. minuti je izenačil najstnik Alberto Paloschi, kar pa za rdeče-črne, ki so spočili nekaj glavnih igralcev (tudi brazilski trio Kaka-Ronaldo-Pato) ni bilo dovolj.

Auxerre imel tudi nekaj sreče
Lyon in Marseille sta z 0:1 klonila v četrtfinalu francoskega ligaškega pokala. Oba v gosteh. Lyon je izgubil v Le Mansu, Marseille pa po zadetku Benoita Pedrettija z glavo v sodnikovem podaljšku v Auxerru.

NAC Breda pokopala Ajax
Za Ajax je bila v osmini finala nizozemskega pokala s 4:2 premočna NAC Breda. Tri gole je dosegla v 10 minutah drugega polčasa. V Grčiji je Olympiacos kar s 4:0 premagal večnega tekmeca Panathinaikos, s katerim se je v nedeljo v prvenstvu razšel z 1:1.