Branilec Elvedin Džinič svoje dobre predstave v obrambi nadgrajuje tudi z učinkovitostjo v napadu - jeseni je zabil štiri gole. Foto: www.nkmaribor.com
Marijan Pušnik
Marijan Pušnik je klop Maribora zapustil le mesec dni potem, ko je bil za športnega direktorja imenovan Zlatko Zahovič. Foto: MMC RTV SLO
Hit Gorica - Luka Koper
Koprčane spomladi čaka ogorčen boj za obstanek, medtem ko si Goričani želijo nastopa v evropskih tekmovanjih. Foto: MMC RTV SLO
Vijolice z 10 možmi ugnale Rudar
Koper na odmor z lepim skalpom

Vijoličasti so se od svojih navijačev do spomladi poslovili z dramatično, borbeno in zmagovito predstavo proti Rudarju. Atraktivno vodstvo Elvedina Džiniča, ni mogla izničiti niti izključitev reprezentanta Aleša Mejača. Hitronogi Marcos Tavares je na uvodu 2. polčasa z 11. prvenstvenim golom poskrbel za varno vodstvo, ki so ga gostje do konca uspeli ubraniti. Maribor se v spomladanski del prvenstva podaja z udobno prednostjo, zanimivim moštvom in predvsem jasnim ciljem - pod Kalvarijo proslaviti osmi naslov državnih prvakov.

Branilec v slogu najboljših napadalcev
Po nekaj polpriložnostih na obeh straneh, je v 12. minuti padel prvi zadetek. Kapetan Maribora Zoran Pavlovič, rojeni Velenjčan, je ob prekinitvi s predložkom prelisičil obrambo Rudarja, osamljeni branilec Džinič je žogo sprejel s prsmi, nato pa jo z volejem iz obrata neubranljivo poslal v mrežo "knapov". V 25. minuti je bil zaradi prekrška nad Miho Golobom na robu svojega 16-m prostora izključen branilec vijoličastih Mejač.

Tavares prehiter za "knape"
Damjan Trifkovič je zvito udaril s prostega strela, a le za las prek gostujočih vrat. Kljub igralcu manj so bili "vijoličasti" nevarnejši, v 32. minuti je Marcos Taveres hitro prodrl, njegov strel pa je Boban Savić ubranil z nogo in tudi s kančkom sreče. Brazilec je zamujeno nadoknadil že v 2. minuti nadaljevanja, ko je po dvojni podaji z Bačinovičem v drugo le uspel premagati Savića.

Ob jezeru mariborska "čaga"
Številčno prednost so Velenjčani izkoristili četrt ure pred koncem. Na levi strani je neovirani Nik Omladič ukanil Marka Pridigarja s strelom v daljši vratarjev kot. Zaključni juriš gostiteljev ni obrodil sadov in varovanci Darka Milaniča in Zlatka Zahoviča so lahko s številnimi navijači ob jezeru proslavili simbolični jesenski naslov.

Koprski mat v dveh minutah
Na Bonifiki je 400 gledalcev za spremembo videlo spodbudno predstavo Kopra, ki je zasluženo s 3:1 premagal Hit Gorico in pred zimskim premorom vlil "tifozom" upanja v obstanek. Sredi prvega polčasa so "kanarčki" v razmaku dveh minut dvakrat matirali goriško obrambo. Prvič je po podaji Aleša Mertlja z lepim udarcem zadel Argentinec Sebastian Vitagliano, že v naslednjem napadu pa je Saša Božičič idealno zaposlil Patrika Ipavca. Za Gorico je Etien Velikonja tik pred odmorom s 16 m zadel okvir vrat.

Deseti gol Velikonje
V nadaljevanju je Ipavec v 67. minuti z drugim zadetkom na tekmi odločil srečanje, kmalu zatem pa tudi zapravil priložnost za "hat-trick". Gostujoči vtis je s pravcatim evrogolom popravil Velikonja, ki je z volejem po podaji Milana Osterca postavil končni izid primorskega obračuna. Hit Gorica je jesen 2008 končal z 29 točkami, medtem ko jih je zadnji Koper zbral 18.