Dalibor Volaš je dosegel peti zadetek v letošnjem prvenstvu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Dušan Kosič
Dušan Kosič z Olimpijo ni prekinil niza Rudarja, ki že osem tekem ne pozna poraza. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Aris Zarifović
Aris Zarifović je v 76. minuti zadel za vodstvo Hita Gorice z 2:1. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec

Na primorskem derbiju je Hit Gorica s 4:1 premagala Luko Koper. CM Celje je z 2:0 slavilo v Lendavi.
Anđelković rešil Olimpijo pred porazom
Na stadionu Ob jezeru je v 33. minuti domače v vodstvo popeljal Luka Majcen, ko mu je žogo po podaji z desne strani podaljšal Elvis Bratanović. Zadel je s približno 10 metrov, žoga pa se je v mrežo odbila od prečke. Olimpija je izenačila v 50. minuti. Strelec je bil Dare Vršič po dvojni podaji na desni strani in lepim strelom v bližnji kot.
Rudar je v novo vodstvo prišel v 70. minuti. Z desne strani je predložek pred vrata poslal Damjan Trifković, tam pa je bil z glavo najspretnejši Amel Mujaković. Ko je že kazalo, da se bodo vseh treh točk veselili "knapi", je po lepo izvedenem prostem strelu Vršiča žogo z glavo v sredino podal Sreten Sretenović, Milanu Anđelkoviću pa je prav tako z glavo ni bilo težko poriniti čez črto. V všečni predstavi je bilo še nekaj priložnosti na obeh straneh.
Usodna prejeta zadetka v 62. in 63. minuti
Maribor je pred 2.100 gledalci v Domžalah, kjer so praznovali 90-letnico kluba, vodil že ob polčasu. V 23. minuti je v polno iz bližine meril Marcos Tavares. Zadetek za 0:2 Martina Milca je nato s pomočjo prečke preprečil Nejc Vidmar.
V 55. minuti je mrežo s 25 metrov zatresel Lucas Horvat (slabo je posredoval vratar Jasmin Handanović), vendar so Mariborčani hitro odgovorili na izenačenje, dvakrat izigrali domačo obrambo in prek Daliborja Volaša in Dejana Mezge ušli na dva gola naskoka. Handanović je ubranil strela Damirja Pekića in Mitje Zatkoviča, tri točke vijoličastih pa je v 95. minuti po protinapadu potrdil Milec.
Domžalčani so doživeli peti poraz na zadnjih šestih tekmah.
Še drugič štirje goli Gorice proti Kopru
V Novi Gorici v prvem polčasu ni bilo veliko priložnosti, dogajanje se je razživelo v drugem delu. V 55. minuti je s prostega strela z 20 metrov najprej zadel koprski branilec Davor Bagarić. Toda to ni zmedlo belo-modrih. 13 minut pozneje je izenačil rezervist Sandi Arčon, ki je bil na pravem mestu po strelu Gorana Galešića in odbiti žogi vratarja Igorja Nenezića.
V 77. minuti je s prostega strela z leve strani znova podal Galešić, pred vrati pa je bil z glavo najvišji Aris Zarifović in zadel za vodstvo gostiteljev z 2:1. V 82. minuti je Galešić povišal na 3:1 po lepem prodoru in podaji Arčona, pet minut pozneje pa je z izjemnim strelom z 18 metrov v desni zgornji kot končni izid postavil Danjel Rakušček.
To je tretja zaporedna zmaga za Gorico, ki je bila v prejšnjih dveh krogih pred reprezentančnim premorom boljša od Olimpije in Celja. Na Bonifiki je bilo avgusta kar 0:4 za Novogoričane, po tem porazu je moral klop Koprčanov zapustiti Vlado Badžim. Koper je doživel tretji poraz na zadnjih štirih tekmah in ostaja na predzadnjem mestu.
Žganec osrednje ime tekme Nafta - CM Celje
V Lendavi je tekmo zaznamoval sodnik Mitja Žganec, ki je izključil kar štiri nogometaše - tri pri Nafti in enega pri Celjanih. V prvem polčasu so bili bolj nevarni gostitelji. V 36. minuti nekoliko presenečenemu Boštjanu Zelku žoge ni uspelo potisniti v mrežo s treh metrov. Na začetku drugega polčasa Žganec ni dosodil očitnega prekrška nad Bojanom Matjašecem, Klemen Medved je žogo poslal v sredino, tam pa ji je Iztok Močivnik spremenil smer in žoga je končala v mreži.

Po 11 minutah igre in premiernega nastopa v I. SNL je moral v 56. minuti zaradi grobega prekrška moral predčasno pod prho Adrian Kocsis. V 59. minuti je pordečel še Stjepan Caban, ko je Žganec dosodil dvomljivo 11-metrovko, s katere je Denis Popović povišal na 2:0. Živčni "naftaši" so tri minute zatem ostali še brez kapetana Davida Tomažiča Šeruge, ki je prejel drugi rumen karton, tako da so igrali le z osmimi igralci. Sodnik je v 73. minuti poklonil še 11-metrovko Nafti po domnevnem prekršku Marka Krajcerja nad Vašem. Krajcer je bil izključen, Vaš pa z bele točke ni prelisičil izkušenega Amela Mujčinovića.

14. krog:
HIT GORICA - LUKA KOPER 4:1 (0:0)
500; Arčon 68., Zarifović 77., Galešić 82., Rakušček 87.; Bagarić 55.
Hit Gorica: Simčič, Zarifović, Kovačević, Vicente (78./Martinović), Galešić, Plut (89./K. Jogan), Širok, A. Jogan, Žigon (60./Arčon), Rakušček, Gregorič.
Luka Koper: Nenezić, Handanagić, Guberac (85./Žibert), Linić (78./Pučko), Posavec , Struna, Aganović , Bagarić , Hadžić , Osterc, Kelenc (46./Bubanja).

NAFTA - CM CELJE 0:2 (0:0)
700; Močivnik 48., Popović 61./11-m
RK: Kocsis 56., Caban 59., Tomažič Šeruga 64.; Krajcer 74.
Nafta: Prša, Matjašec , Jerebic, Zelko (70./Sreš ), Tomažič Šeruga , Da Silva , Polareczki, Korošec (46./Kocsis ), Caban , Vaš, Raduha (52./Vraneševič).
CM Celje: Mujčinović, Akakpo, Krajcer , Popović, Bezjak (70./Kotnik), Bakarić, Marijan (46./Močivnik), Radulović, Gobec , Firer (77./Avguštin), Medved.

RUDAR - OLIMPIJA 2:2 (1:0)
1.200; Majcen 33., Mujaković 70.; Vršič 50., Anđelković 92.
Rudar: Savić, Mujaković (88./Podlogar), Jeseničnik, Novaković, Trifković , Majcen (66./Črnčič), Berko, Žinko, Bratanović (74./Klinar), Tolimir , Dedić.
Olimpija: Džafić, Jović , Vučkić (44./Salkić), Ranić (72./Škerjanc), Valenčič, Anđelković, Fink, Omladič (14./Božič), Vršič, Radujko, Sretenović .

DOMŽALE - MARIBOR 1:4 (0:1)
2.100; Horvat 55.; Tavares 23., Volaš 62., Mezga 63., Milec 95.
Domžale: Vidmar, Horvat , Pekić, Grbić, Zatkovič, Krcić (89./Gerić), Rems, Korun, Balkovec , Elsner (66./Osmanaj), Apatič (72./Vrhunc).
Maribor: Handanović, Filipović (76./Cvijanović), Milec, Mezga, Tavares (46./Berić), Ibraimi (93./Črnic), Volaš, Trajkovski, Rajčević, Arghus, Mertelj.

Nedelja ob 15.00:
TRIGLAV - MURA 05
MARIBOR 13 8 3 2 29:15 27 HIT GORICA 14 7 3 4 23:12 24 OLIMPIJA 14 6 5 3 24:19 23 RUDAR 13 5 5 3 20:16 20 CM CELJE 14 5 3 6 20:18 18 DOMŽALE 14 5 3 6 18:21 18 MURA 05 13 4 5 4 11:16 17 NAFTA 14 3 5 6 15:17 14 LUKA KOPER 14 2 6 6 13:22 12 TRIGLAV 13 3 2 8 5:22 11