Porto in Arsenal sta se po pravi farsi na Dragau uvrstila v osmino finala.. Foto: EPA
Nicolae Dica (Steaua)
Nicolae Dica je s tem zvitim strelom v 3. minuti šokiral francoske prvake. Foto: Reuters

Tekma v Portu je bila prava uspavanka. Gledalci so se prebudili v prvih 10 minutah drugega polčasa, ko so Portugalci zadeli dve vratnici. Okvir vrat je obakrat stresel Ricardo Quaresma. "Smo zadovoljni, čeprav bi radi dobili tekmo. Naš osnovni cilj je bil uvrstitev v osmino finala," je pojasnil trener Porta Jesualdo Ferreira. Najbolj zadovoljen je Arsenal, ki je zaradi domače zmage nad Portom (2:0) osvojil 1. mesto v skupini G.

CSKA-ju ob koncu popustila zbranost
Hamburger SV se je po katastrofalni sezoni poslovil iz Evrope z zmago nad CSKA-jem s 3:2. Rusi so dvakrat vodili, potem pa jim je padla zbranost, ko so slišali za izid iz Porta. Posebej lep je bil drugi zadetek CSKA-ja. Jurij Žirkov je sprejel žogo na sredini igrišča, premešal celotno obrambo Nemcev in z levo nogo poslal žogo med noge vratarja Stefana Wächerja v mrežo. Za preobrat je poskrbel Rafael van der Vaart. Najprej je bil Nizozemec v 84. minuti natančen s strelom z roba kazenskega prostora. V zadnji je lepo zaposlil Boubacarja Sanoga, ki je Hamburgu zagotovil prve tri točke v letošnji Ligi prvakov. To je bila zelo pomembna zmaga za trenerja Thomasa Dolla, ki se mu pošteno maje stolček.

Lani so se veselili Portugalci, letos Angleži
Manchester in Benfica sta se na enaki stopnji tekmovanja srečala že lani, ko so Portugalci na svojem stadionu z zmago 2:1 izločili Angleže iz obeh evropskih tekmovanj. Rdeči vragi so za zanesljivo napredovanje potrebovali samo točko, a v tekmo krenili odločno, da osvojijo prav vse.

Po odločnem začetku gostiteljev, ki so stalno napadali, jih je v 27. minuti šokiral Nelson. Žogo je prejel 25 metrov od vrat, udaril s prve in zadel sam levi zgornji kot vrat Edwina van der Sara. Rdeči vragi so zapretili že v naslednjem napadu. Najprej je Cristiano Ronaldo zapretil s prostega strela, gostujoči vratar Quim je žogo komaj spravil v kot. V nadaljevanju akcije je Louis Saha z glavo zadel še vratnico.

Giggs dosegel gol in podajo
Rešitev za gostitelje je prišla v sodnikovem podaljšku prvega polčasa, ko je Ryan Giggs izvajal prosti strel, v skoku je bil najvišji Nemanja Vidić, ki je dosegel svoj prvi zadetek v Ligi prvakov. Evropski prvaki iz leta 1999 so po vrnitvi iz slačilnic nadaljevali s pritiskom. Po uri igre je Ronaldo z natančno podajo našel povsem osamljenega Giggsa, ki je domače popeljal v vodstvo. Piko na i domači zmagi je v 75. minuti postavil Saha, ki je po podaji s kota zadel z glavo.

Manchester je celo osvojil prvo mesto v skupini, saj je Celtic izgubil v Köbenhavnu s 3:1. Danci, ki niso imeli več nobenih možnosti, da prezimijo v Evropi so Parken ogreli že v 2. minuti. Po izvajanju avta je žoga prišla do Atibe Hutchinsona, ki je z natančnim strelom ukanil Artura Boruca. Gostitelji so vodstvo podvojili v 27. minuti, ko je Jesper Grönkjär zadel z bližine. V drugem polčasu je za domače zadel Šved Marcus Allbäck, za goste pa Jirži Jarošik.

Lille prvič v osmini finala
Milan, ki ima ogromno poškodovanih nogometašev, je na San Siru klonil proti Lillu (0:2). Francozi so povedli že v 8. minuti. Strel Mathieuja Bodmerja je vratar Željko Kalač odbil le do Petra Odemwingija, ki je žogo poslal v prazno mrežo. Trener rdeče-črnih Carlo Ancelotti je v nadaljevanju v igro poslal Kakaja in Massima Ambrosinija. Filippo Inzaghi je v 60. minuti z glavo zadel prečko. Kazen je prišla hitro. V 67. minuti je Bodmer zaposlil Abdel Kaderja Keito, ki je z močnim strelom v spodnji kot še drugič matiral Kalača.

Aek se je prebudil prepozno
Lille je moral računati še na pomoč Anderlechta. Belgijci so remizirali z Aekom (2:2), kar pomeni, da se bodo Grki mortali zadovoljiti z igranjem v Pokalu Uefa. Anthony Vanden Borre in Nicolas Frutos sta Anderlechtu zagotovila prednost z 2:0. Vassilios Lakis je znižal z glavo, Bruno Cirillo pa je z volejem izenačil. V zadnjih minutah so Grki obupno poskušali priti do zadetka, ki bi jih popeljal v osmino finala, a jim ni uspelo.

Velikana dala možnost "palčkoma"
V skupini A je Lyon že pred tem osvojil prvo, Real pa drugo mesto. Nemotiviranost obeh sta izkoristila Dinamo Kijev, ki je osvojil točko proti Realu (čeprav je še do 86. minute vodil 2:0) in Steaua, ki je v Lyonu igrala 1:1.

Diarra 12.; Dica 3.

LYON * 6 4 2 0 12:3 14 REAL MADRID * 6 3 2 1 14:8 11 STEAUA ** 6 1 2 3 7:11 5 DINAMO KIJEV 6 0 2 4 5:16 2

Skupina F:
KÖBENHAVN
- CELTIC 3:1 (2:0)
Hutchinson 2., Grönkjär 27., Allback 57.; Jarošik 75.

MANCHESTER UNITED - BENFICA 3:1 (1:1)
Vidić 45., Giggs 61., Saha 75.; Nelson 28.

MANCHESTER UTD * 6 4 0 2 10:5 12 CELTIC * 6 3 0 3 8:9 9 BENFICA ** 6 2 1 3 7:8 7 KÖBENHAVN 6 2 1 3 5:8 7

Skupina G:
HAMBURGER SV
- CSKA MOSKVA 3:2 (1:1)
Berisha 28., van der Vaart 84., Sanogo 88.; Olić 23./11-m, Žirkov 65.
RK: Atouba 70./Hamburger SV

PORTO - ARSENAL 0:0

ARSENAL * 6 3 2 1 7:3 11 PORTO * 6 3 2 1 9:4 11 CSKA MOSKVA ** 6 2 2 2 4:5 8 HAMBURGER SV 6 1 0 5 7:15 3