Navijači Barcelone so po napisu sodeč
Navijači Barcelone so po napisu sodeč "vredni" mojstrovin Lionela Messija. Foto: Reuters
Lionel Messi
Naveza, ki je Barceloni prinesla zmago - Lionel Messi-Thierry Henry. Foto: Reuters
Gonzalo Higuaina
Tri zadetke je za Real Madrid dosegel argentinski napadalec in eden osmoljencev srečanja proti Lyonu Gonzalo Higuain. Foto: Reuters
Gala predstava Messija proti Valencii

V prvem polčasu je Valencia nudila dostojen odpor Barci. Na trenutke so bili "netopirji" celo boljši nasprotniki. Katalonci niso mogli po tleh prebiti obrambe gostov, igrali pa so brez kaznovanega Zlatana Ibrahimovića, Thierry Henry pa je tekmo začel na klopi, zato visoke žoge v kazenskem prostoru niso predstavljale kakršne koli nevarnosti za vrata varovancev Unaija Emeryja. Tekmo je s tribune spremljal trener katalonskega ponosa Pep Guardiola, ki je bil tako kot Zlatan izključen na tekmi proti Almerii.

Henry preporodil, Messi odločil
Tito Vilanova je na začetku drugega polčasa namesto Bojana Krkića, ki je skupaj s Pedrom Rodriguezom razočaral v prvem delu, v igro poslal Henryja, ki je preporedil igro španskih, evropskih in svetovnih prvakov. Prav po podaji Francoza je Messi kmalu imel lepo priložnost, a je Cesar Sanchez v zadnjem trenutku z nogo žogo izbil v kot. V 56. minuti pa je 38-letni vratar le moral prvič pobrati žogo iz svoje mreže. Messi se je poigral z nasprotnikovo obrambo, po desni osmešil kar tri nogometaše Valencie in žogo poslal v bližnji vratarjev kot.

V 68. minuti je imel izjemno priložnost Nikola Žigić. Barcelonina obramba, ki je bila tokrat vse prej kot zanesljiva, je slabo odigrala "ofsajd" zanko in visokorasli Srb je sam stekel proti Victorju Valdesu, ki pa je odlično posredoval. V naslednji minuti si je povsem opravičeno drugi rumeni karton prislužil Hedwiges Maduro. Po izključitvi Nizozemca s koreninami s Karibov je bila Valenciina obramba povsem razglašena. Za nameček se je poškodoval še Bruno Saltor. Katalonec je na mestu osrednjega branilca sicer zamenjal Madura.

Messi Pichichiju naproti
Messi je nato v razmiku manj kot minute še dvakrat matiral Sancheza. Obakrat mu je asistiral Henry. Izjemna je bila predvsem podaja za zadnji zadetek, ko je Francoz izjemno žogo ustavil s prsmi in "s prve" našel samega Messija, ki je zlahka žogo poslal v nasprotnikov gol. Pri drugem zadetku je 22-letnik še enkrat več povsem osmešil obrambo Valencie. Leo je tako letos v državnem prvenstvu dosegel že 22 zadetkov in se še utrdil na prvem mestu lestvice strelcev.

Beli balet nekoliko oblažil Lyonove rane
Real je odgovoril na izjemno predstavo Barcelone v drugem polčasu in brez težav slavil v gosteh pri zelo povprečnemu Valladolidu (4:1). Mrežo gostiteljev je v 28. minuti s prostega strela s pomočjo glave domačega branilca načel Cristiano Ronaldo. Prednost je do polčasa povišal Gonzalo Higuain. Omenjena nogometaša naj bi si po bolečem porazu v Ligi prvakov proti Lyonu celo skočila v lase.

Sedem minut po prihodu iz garderobe je Higuain znova ukanil Justa Villarja. Nato je z roko igral Sergio Ramos, kar je spregledal Manuel Mejuto Gonzalez. V 58. minuti je Valladolid dosegel zadetek po napaki Ikerja Casillasa in Raula Albiola, ki je žogo poslal v svoj gol. Vsega sedem minut pozneje je piko na i zmagi kraljevega kluba s hat-trickom postavil "El Pipita". Težko pričakovani El classico, ki bo morda določil državnega prvaka, je na sporedu 10. aprila.