Juandeja Ramosa so zadeli s steklenico, potem ko je njegova ekipa povedla z 1:0. Foto: Reuters
Xavi Hernandez
Xavi Hernandez (v sredini) je načel mrežo Zaragoze. Foto: EPA

Strateg Seville je obležal nezavesten. Navijači gostiteljev so pobesneli po vodilnem zadetku Frederica Kanouteja v 57. minuti. Ramosa so morali odpeljati v bolnišnico, že na poti tja pa je prišel do zavesti. Zadela ga je dvolitrska polna plastična steklenica.

Preostanek srečanja pred praznimi tribunami?
Lani so ob podobnem primeru (kovanec je zadel stranskega sodnika) na pokalni tekmi med Valencio in Deportivom teden dni kasneje odigrali še preostanek srečanja pred praznimi tribunami. Španski mediji pričakujejo podoben razplet tudi v sevillskem derbiju. Preostalih 37 minut naj bi odigrali brez gledalcev. Betis bo moral za napredovanje doseči dva gola, saj se je prva tekma končala brez zadetkov. Branko Ilič je bil tudi tokrat v prvi postavi gostiteljev.

Barca se je rešila
Deportivo La Coruna in Getafe sta uspela zadržati veliko prednost s prvih tekem. Barcelona, ki je prvo tekmo na Nou Campu proti Zaragozi izgubila z 0:1, se je v gosteh rešila. Katalonci so z goloma Xavija Hernandeza in Andresa Inieste že v prve pol ure preobrnili potek s prve tekme.