Alessandro Nesta je takole proslavljal prvi zadetek. Foto: Reuters
Ronaldinho in Diego
Le kaj sta si imela povedati rojaka Ronaldinho in Diego? Foto: EPA
Walter Samuel
Walter Samuel je bil junak Interja na San Siru. Foto: EPA

Na derbiju 19. kroga italijanskega nogometnega prvenstva je Milan v gosteh gladko premagal Juventus s 3:0 in se utrdil na 2. mestu na lestvici.
Tekma ni navdušila. V 29. minuti je prvi zadel Alessandro Nesta, ko je po strelu iz kota na daljši vratnici izkoristil neodločnost Christiana Poulsena in Felipa Mela, ki pred vrati nista izbila žoge. Obramba "stare dame" je slabo posredovala tudi v 72. minuti, ko je po novem strelu iz kota dopustila, da jo je z glavo na prvi vratnici premagal Ronaldinho. Pomagalo mu je tudi to, da je žoga oplazila Paola De Ceglieja.
Brazilec je v 88. minuti še enkrat zatresel mrežo in še bolj zatresel stolček trenerju Juventusa Ciru Ferrari, ki od izpada v Ligi prvakov proti Bayernu pred mesecem dni preživlja težke čase.
V drugem polčasu je navijačem dokončno zavrelo in zahtevali so, naj na igrišče steče tudi Alessandro Del Piero. Ferrara jih je uslišal in mu ponudil priložnost v zadnje pol ure, toda tudi on ni mogel rešiti potapljajoče se barke. "Staro damo" je na 3. mestu ujel Napoli, s katerim se bo v sredo v Torinu pomerila tudi v italijanskem pokalu. Neapeljčani so neporaženi že 12 tekem, tokrat so bili z 1:0 boljši od Sampdorie.
Samuel v sodnikovem podaljšku rešil Inter
Vodilni Inter je že v soboto po preobratu v zadnjih minutah premagal zadnjeuvrščeno Sieno s 4:3. Gostje so na San Siru presenetljivo vodili z 0:1 in 2:3, preden so v končnici popustili. V 88. minuti je na 3:3 z drugim zadetkom s prostega strela izenačil Wesley Sneijder, v 94. minuti pa je tri točke črno-modrim priboril Walter Samuel. Argentinec (igral je od 46. minute) se je v zaključku tekme preselil v napad, kar se je izkazalo za modro potezo trenerja Joseja Mourinha. Podal mu je Goran Pandev.
V drugem polčasu sta zaradi poškodbe Dejana Stankovića in slabe igre Thiaga Motte priložnost dobila tudi mlada upa Interja, Avstrijec Marko Arnautović in Srb Alen Stevanović.
Siena na uradni tekmi še nikoli ni ugnala Interja in je morala v Serie A osmič zapored z gostovanja oditi praznih rok.
Milan za Interjem s tekmo manj zaostaja osem točk, drugi milanski derbi v tej sezoni pa bo že čez dva tedna.