Marco Borriello je matiral Steva Mandando. Foto: Reuters
Lucho Gonzalez
Zmaga Marseilla v Milanu ne bi bila nezaslužena. Foto: EPA
Bordeaux
Bordeaux je najprijetnejše presenečenje skupinskega dela Lige prvakov. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je odigral zadnjih 20 minut dvoboja. Foto: EPA
Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain je bil edini strelec v Madridu. Foto: Reuters
Miloš Krasić
Miloš Krasić se je takole veselil zmagovitega zadetka v Moskvi. Foto: Reuters

Milan je povedel v 10. minuti. Marco Borriello je na robu kazenskega prostora iz igre vrgel Gabriela Heinzeja in zadel s strelom med nogama Steva Mandande. Veselje domačih je bilo kratkotrajno. Mamadou Niang je na desnem boku dobil dvoboj z Massimom Oddom, podal proti vratom Dide, ki je žogo izbil do Lucha Gonzaleza, ta pa je z okoli 11 metrov poslal žogo pod prečko.

Marseille dvakrat stresel okvir vrat
V 65. minuti je imel Marseille izjemno priložnost za drugi gol. Po protinapadu in podaji Nianga Brandao z nekaj metrov ni uspel zatresti (skoraj) prazne mreže. Nastreljal je prečko! Sreča je domače rešila tudi v 85. minuti, ko je Souleymane Diawara po podaji s kota zadel vratnico. Varovanci Didierja Deschampsa morajo tako v zadnjem krogu na domači zelenici ugnati madridski Real, medtem ko Milan za zanesljivo napredovanje potrebuje zmago v Zürichu.

Največji aplavz požel ne Higuain, pač pa Ronaldo
Real je tokrat na Santiagu Bernabeuu kljub veliki premoči (le) z 1:0 ugnal Zürich. Edini gol je v 21. minuti dosegel Gonzalo Higuain. Bolj kot Argentinec je bil v središču pozornosti Cristiano Ronaldo, ki je sredi 2. polčasa zamenjal Raula in zaigral prvič po dvomesečni odsotnosti zaradi poškodbe gležnja.

Bordeaux zmagal tudi za Bayern
Bayern še upa na osmino finala, za kar se Münchenčani ob lastni zmagi nad Maccabijem (1:0) lahko zahvalijo tudi Bordeauxu. Francoski prvaki so namreč doma spravili na kolena Juventus (2:0). Bordeaux je v vodstvo popeljal branilec Fernando, ki je bil po podaji Čeha Jaroslava Plašila s prostega strela najvišji v skoku. Tudi drugi gol je stara dama dobila iz prekinitve. V 94. minuti je bil usoden kot, strelec pa Marouane Chamakh z glavo.

Olić poskrbel za olajšanje v Münchnu
Bayern je dolgo lomil odpor Maccabija. V 62. minuti je izraelsko obrambo le uspelo streti Ivici Oliću, ki je v mrežo potisnil "odbitek", potem ko je z roba kazenskega prostora sprožil Mario Gomez. Bavarci so igrali brez poškodovanih Francka Riberyja in Arjena Robbena, trener Louis van Gaal pa v moštvo zaradi javno izrečenih kritik ni uvrstil Luco Tonija. V zadnjem krogu bosta Juventus in Bayern v medsebojnem obračunu odločila o drugem potniku v osmino finala.

Bešiktaš končal domači niz Manchestra
Manchester United si je na Old Traffordu privoščil poraz proti Bešiktašu (0:1), ki pa ni bil usoden, saj si je angleški prvak že po 4 krogih zagotovil napredovanje. Je pa bil to po 23 tekmah prvi poraz rdečih vragov na domači zelenici v Ligi prvakov. Nazadnje je v "gledališču sanj" uspelo slaviti Milanu - februarja 2005. Tokrat je domače pokopal Čilenec Rodrigo Tello s strelom od daleč. Moskovski Cska je z zmago nad Wolfsburgom (2:1) ohranil upanje za napredovanje. Nemci so povedli v 19. minuti prek Edina Džeka, a je domačim uspel preobrat, za katerega sta najbolj zaslužna strelca Čeh Tomas Necid in Srb Miloš Krasić. 25-letni Krasić je zadel s pravim projektilom z okoli 30 metrov.

Obračun Porta in Chelseaja je bil predvsem prestižnega značaja. Na koncu je zmaga (0:1) po golu Nicolasa Anelke odšla na Otok.