Zlatan Ibrahimović je z bele točke načel mrežo Napolija. Foto: EPA
Alexandre Pato
Alexandre Pato je podal za drugi gol in mojstrsko postavil končni izid. Foto: Reuters

Do konca Serie A je še enajst krogov, že v soboto čaka moštvo Milana težko gostovanje v Torinu. Juventus je v jesenskem delu odnesel vse tri točke s San Sira. Ključen zna biti mestni derbi z Interjem, ki bo 3. aprila.

V prvem delu se je igra večinoma odvijala med obema kazenskima prostoroma. V 33. minuti je imel lepo priložnost Mark van Bommel, a njegov strel je v zadnjem trenutku blokiral Salvatore Aronica.

Drugi polčas so gostitelji začeli odločneje. Volej van Bommla je v 47. minuti lepo obranil Morgan de Sanctis. Le dve minuti zatem je Aronica v boju za žogo z Alexadrom Patom igral z roko v kazenskem prostoru in sodnik Gianluca Rocchi je pokazal rumeni karton. Zlatan Ibrahimović je z močnim strelom matiral de Sanctisa, ki se je vrgel v pravo smer. Vratar Neapeljčanov je sijajno posredoval tudi pri strelu Pata z roba kazenskega prostora v 55. minuti.

Pato poskrbel za odločitev
13 minut pred koncem je Pato prodrl po levi strani in pred vrati lepo opazil rezervista Kevina Princea Boatenga, ki je z bližine povišal na 2:0. Dve minuti zatem je obramba gostov pustila preveč prostora Patu, ki je z 20 metrov velemojstrsko poslal žogo pod prečko.

Napoli je razočaral, ni si priigral velikih priložnosti. Zelo se je poznala odsotnost kaznovanega napadalca Ezequiela Lavezzija.

"Pet točk naskoka je lepa prednost, a do konca prvenstva je še dolga pot. Zelo sem zadovoljen z našo igro v drugem polčasu. V prvem delu smo se lovili pri podajah do napadalcev, v obrambi smo igrali odlično," je bil zadovoljen trener Milana Massimiliano Allegri.

27. krog:
MILAN
- NAPOLI 3:0 (0:0)
Ibrahimović 49./11-m, Boateng 77., Pato 79.

Milan: Abbiati, Abate (81./Oddo), Nesta, Thiago Silva, Jankulovski (73./Emanuelson), Gattuso, van Bommel, Flamini, Robinho (63./Boateng), Pato, Ibrahimović.

Napoli: de Sanctis, Campagnaro, Cannavaro, Aronica, Maggio (78./Sosa), Pazienza, Gargano (84./Yebda), Dossena, Mascara (65./Zuniga), Hamšik, Cavani.

Sodnik: Gianluca Rocchi (Italien)

Že odigrano:
PALERMO - UDINESE 0:7 (0:5)
Di Natale 10., 41., 60./11-m, Sanchez 19., 28., 42., 48.
RK: Bačinović 39., Darmian 60./oba Palermo

ROMA - PARMA 2:2 (2:0)
Totti 19./11-m, Juan 36.; Amauri 74., 79.
RK: Paci 80./Parma

BRESCIA - LECCE 2:2 (2:1)
Caracciolo 17., Zoboli 18.; Corvia 31., Munari 70.

CAGLIARI - LAZIO 1:0 (1:0)
Dias 40./ag

BARI - FIORENTINA 1:1 (0:1)
Ghezzal 87.; Gilardino 21.

CESENA - CHIEVO 1:0 (0:0)
Jimenez 90./11-m
Cesarja (v prejšnjem krogu je prejel rdeči karton) in Jokića (oba Chievo) ni bilo v ekipi.

SAMPDORIA - INTER 0:2 (0:0)