Milenko Ačimovič je bil tako učinkovit, kot je letos, le še v sezoni 2000/2001, ko je v dresu Crvene zvezde na 28 prvenstvenih tekmah dosegel 14 golov. Dosežek bo lahko še popravil, saj ga do konca sezone v Avstriji čaka še šest tekem. Foto: EPA
Aleksander Rodić
V Kozarski Dubici (BiH) rojeni Aleksander Rodić je prejel slovensko državljansto, ko je igral in zabijal za Gorico. Za reprezentanco je zbral 9 nastopov in dosegel en gol. Foto: EPA
Robert Koren, WBA
Vrednost prestopa Roberta Korena se vrti od 3 do 5 milijonov evrov, zanj naj bi se zanimala Fulham in Bolton. Foto: EPA

Nekdanji kapetan slovenske reprezentance, od katere se je poslovil avgusta 2007, je v začetku tedna podaljšal pogodbo z dunajsko Austrio. Pri uglednem avstrijskem klubu bo Mile branil vijoličaste barve še dve leti. Najbolje plačani igralec Austrie je izkazano zaupanje povrnil že na prvi prvenstveni tekmi, ko je v zadnji minuti zabil zmagoviti gol in skupno že 14. v letošnjem prvenstvu.

Tri točke za Evropo
Kapfenberg je na Dunaju vodil do 83. minute, ob tem pa imel še igralca več. Izid je najprej izenačil Rubin Okotie, nato je sledila 90. minuta in zmagoviti udarec 32-letnega Ljubljančana. Markus Suttner je poslal predložek z leve strani, branilec gostov je žogo odbil do Ačimoviča, ki jo je z osmih metrov prisebno poslal v mrežo za končnih 2:1. Dunajske vijolice zasedajo tretje mesto na lestvici, s čimer bi se uvrstili v Pokal Uefa.

Rodić po sledeh Šiljaka
Potem ko se je Aleksander Rodić sredi marca iz Interblocka odpravil na posojo na daljno Kitajsko, je nekdanji reprezentančni napadalec v 5. krogu tamkajšnjega prvenstva dosegel prvi zadetek za Šenhuo iz Šanghaja. 29-letni naturalizirani Slovenec je proti Šendzenu v 82. minuti iz bližine postavil končni izid 4:1. Na Kitajskem je od Slovencev najgloblje sledi pustil Ermin Šiljak, ki je za Dalian v letih 2003 in 2004 zabil 13 prvenstvenih golov, ob tem pa bil z 8 zadetki še najboljši strelec azijske Lige prvakov.

"Žvižgi nam ne bodo pomagali"
Po novem domačem razočaranju Kölna, ki na RheinEnergieStadionu ni zmagal že vse od 7. novembra, so navijači z žvižgi pospremili "kozličke". Tokrat je bil za Milivoja Novakoviča in Miša Brečka usoden Stuttgart, za katerega je Mario Gomez zabil vse tri gole (0:3). "Razumem razočaranje navijačev, 0:3 je slab izkupiček, vendar nam žvižgi ne bodo pomagali. Na zadnjih tekmah smo slabo igrali, sam sem igral slabo, toda vemo, da smo mlado moštvo, ki bo uspešno samo, če bomo držali skupaj. Potrebujemo še eno zmago in za to potrebujemo podporo navijačev," je "Nova" priznal padec forme, a pozval Kölnčane, da naj jim namesto žvižgov namenijo več podpore.

Koren na dnu brezna
Köln je vseeno sorazmerno varen pred izpadom iz Bundeslige, kar pa se ne more trditi za Energie Cottbus Bojana Prašnikarja. "Prale" je v petek doživel polom v Schalkeju (0:4), a kljub vsemu za rešilnim 15. mestom in Arminio zaostaja le za točko. V izgubljenem položaju je že West Bromwich Roberta Korena. Zadnji "baggiesi" pet krogov pred koncem za obstankom zaostajajo za velikih in težko dosegljivih devet točk. V primeru izpada obstaja velika verjetnost, da bo RoKo zapustil predmestje Birminghama, saj naj bi bil kot eden redkih igralcev WBA-ja zanimiv za druge prvoligaše, hkrati pa bi v klubsko blagajno prinesel tudi primeren iztržek od prodaje.

Koblenz (NEM) Duisburg - Koblenz 2:3 do 94. minute
Mitja Mörec Slavija Sofija (BOL) Lokomotiv Plovdiv - Slavija 2:1 počitek zaradi kartonov

na rezervni klopi
Aleksander Radosavljevič Tom Tomsk (RUS) Tomsk - Spartak Nalčik 1:0 do 69. minute
Napadalci:
Milivoje Novakovič Köln (NEM) Köln - Stuttgart 0:3 vso tekmo
Zlatko Dedič Frosinone (ITA) Ascoli - Frosinone 2:1 od 71. minute
Zlatan Ljubijankič Gent (BEL) Genk - Gent 2:2 vso tekmo
Nejc Pečnik Mik CM Celje Celje - Drava 1:3 vso tekmo
Nereprezentanti:
Milenko Ačimovič Austria Dunaj (AVT) Austria D. - Kapfenberg 2:1 vso tekmo v 90. minuti
Klemen Lavrič Omiya Ardija (JAP) Kawasaki Frontale - Omiya 3:1 od 80. minute
Jan Koprivec Udinese (ITA) Udinese - Werder (Uefa) 3:3;
izven kadra
Aleksander Rodić Shenhua Šanghaj Shenhua - Shenzen K. 4:1 vso tekmo v 82. minuti