Zahtevni mariborski ljubitelji nogometa so od novega, okrepljenega Maribora verjetno pričakovalo boljšo predstavo. Foto: MMC RTV SLO
Koper le klonil v Mariboru
Goli s tekme Celje - Rudar
Nafta na uvodu suvereno

Vijoličasti so le prekinili neugodno tradicijo in po štirih letih doma premagali Koper. Primorci so dvakrat vodili, toda na koncu popustili. V 86. minuti je izenačil Marko Popović, dve minuti kasneje pa je skoraj 4.000 gledalcev v Ljudskem vrtu razveselil 18-letni Armend Sprečo.

Sprečo v krstnem nastopu odločil
Popović je streljal s približno 20 metrov, žoga je oplazila enega od koprskih igralcev in končala v mreži. Sreča se je Mariborčanom nasmehnila tudi pri odločilnem golu. V gneči v kazenskem prostoru je žogo proti golu usmeril Sprečo, vratar Hasić je strel ubranil, pri tem pa zadel Rastovca, od katerega se je žoga odbila za črto.

Gerič pripravil oba gola za Interblock
V Novi Gorici ni bilo zmagovalca. Hit Gorica je z zadetkom nekdanjega reprezentanta Milana Osterca povedla že v četrti minuti, toda polčas se je po zadetku Martina Preglja končal z 1:1. Aris Zarifovič je s strelom z glavo gostitelje popeljal v vodstvo, Interblock pa je še enkrat izenačil. Tako kot pri prvem golu je akcijo pripravil Dejan Gerič, ki je podal novi okrepitvi ljubljanskega moštva Dariu Zahori. Hrvat je bil natančen z glavo, nekaj minut kasneje pa - spet po akciji Geriča - zadel še prečko.

Stavka sindikata profesionalnih nogometašev ni vplivala na uvodni krog PrveLige Telekom Slovenije in vsa moštva so tekmo odigrala z najboljšimi.