Lionel Messi je odločil tekmo v Malagi. Foto: Reuters
Munir El Haddadi
Munir El Haddadi je poskrbel za hitro vodstvo Kataloncev. Foto: EPA
Antoine Griezmann
Antoinu Griezmannu je na začetku drugega polčasa veselje preprečila vratnica. Foto: Reuters
Karim Benzema
Karim Benzema je v Sevilli izenačil v 71. minuti. Foto: EPA

V zelo napornem ritmu tekem je Luis Enrique malce premešal postavo. Thomas Vermaelen in Adriano sta začela v obrambi namesto Gerarda Piqueja in Jordija Albe. Arda Turan je na sredini igrišča zamenjal Ivana Rakitića. Neymar je tokrat počival in ni bil v kadru.

Kataloncem je uspel sanjski štart. Že v 2. minuti je Luis Suarez pred vrati našel Munirja El Haddadija, ki je iz bližine zatresel mrežo. Malaga je nato pritisnila in si priigrala nekaj priložnosti. Po četrt ure igre je strel Choryja Castra vratar Claudio Bravo odbil v vratnico. V 32. minuti je izenačil Juanpi po podaji Choryja Castra, žoga je zadela Adriana in spremenila smer, Bravo je bil nemočen.

V 51. minuti je Adriano z leve strani podal pred vrata, Lionel Messi pa je žogo sijajno zadel v zraku z levico in jo z volejem poslal v mrežo. Pravi evrogol Argentinca, ki je počival v sredo na pokalni tekmi v Bilbau.

Najlepšo priložnost za izenačenje je zapravil Ignacio Camacho v 73. minuti, sijajno je posredoval Bravo. Dve minuti pred koncem je Messi s petih metrov meril preveč po sredini, Idriss Carlosu Kameniju je uspelo žogo odbiti.
Atletico ni izkoristil igralca več
Do tega kroga vodilni Atletico Madrid se je pred domačimi gledalci s Sevillo razšel brez zadetkov. Najlepšo priložnost je imel v 53. minuti Antoine Griezmann, ki je z glavo zadel vratnico. Gostje so zadnje pol ure igrali brez vezista Vitola, ki je prejel drugi rumeni karton, zaradi protestov ob tej sodnikovi odločitvi pa je bil izključen tudi trener Unai Emery. Osem minut pred koncem je vratar Sergio Rico lepo ubranil močan strel Gabija. Tudi Jan Oblak je znova ohranil svojo mrežo nedotaknjeno, že 14. v tej sezoni.
Sporno izenačenje Reala
Na zadnji tekmi kroga je Real Madrid na gostovanju v Sevilli pri Betisu prav tako osvojil le točko (1:1) in s tekmo več zaostaja štiri točke za Barcelono. Gostitelji so povedli v 7. minuti, ko je s spektakularnim volejem z roba kazenskega prostora v zgornji kot zadel Alvaro Cejudo. Slabih 20 minut pred koncem je izenačil Karim Benzema. James Rodriguez si je s Tonijem Kroosom izmenjal dvojno podajo, nato pa pred vrati na kratko podal Francozu, ki mu ni bilo težko zadeti. Je pa televizijski posnetek pokazal, da je bil Kolumbijec v nedovoljenem položaju. Na drugi strani sodnik v prvem polčasu ni dosodil 11-metrovke po prekršku nad Benzemajem.
Več od izenačenja Madridčanom, ki niso mogli računati na poškodovanega Garetha Bala, v končnici ni uspelo. V zadnjih sekundah so bili po protinapadu Rubena Castra bližje zmagi celo gostitelji. Že prej je vratar Antonio Adan, nekdanji član Reala, sijajno ustavil poskusa Rodrigueza in Benzemaja, priložnosti so imeli tudi Cristiano Ronaldo, Pepe in Luka Modrić. Kraljevi klub je prvič pod vodstvom Zinedina Zidana igral v gosteh.