Nogometaši Maribora so na 23 tekmah zbrali 47 točk. Foto: Marko Madžarac
Andraž Kirm je bil podajalec pri prvem zadetku Jožeta Benka. Foto: MMC RTV SLO
Vrtnice cvetele v Prekmurju
Benko mož odločitve v Domžalah
Štajerski derbi brez zmagovalca

Vijolični so povedli v 35. minuti, ko so izvajali svoj tretji kot na tekmi. Žoga je prišla do Elvedina Džiniča, ki je dvakrat poskusil, a je bil Aleksander Šeliga uspešen, a se je žoga še tretjič odbila do Džiniča, ki jo je vendarle "zatlačil" v vrata.

Gostitelji so pred 4.000 gledalci izenačili v 63. minuti. Žoga je po naključju prišla do Lisandra Sacripantija, ki je na robu kazenskega prostora žogo podaljšal do Darija Biščana, ki je s prekrasnim volejem zadel za 1:1. Petnajst minut pozneje bi Celjani lahko povedli, a je strel Jalena Pokorna končal v stičišču vratnice in prečke.

Uspešen začetek Srebrniča
Nogometaši Hit Gorice so v Lendavi premagali Nafto s 4:1. Goričanom je očitno pomagala šokterapija po odstavitvi trenerja Primoža Glihe in imenovanju Mirana Srebrniča za začasnega namestnika. Zmaga Primorcev je povsem zaslužena. Prekmurci so že po prvih 45 minutah zaostajali z 0:3. Najprej je iz enajstmetrovke zadel Demirovič, potem ko je Matjašec nepravilno zaustavil Velikonjo.

Osterc mojstrsko ugnal Luka
Ob koncu polčasa je še dvakrat mrežo zatresel Osterc. V 37. minuti je bil v nasprotnem napadu hitrejši od vratarja Luka in žogo v prazna vrata. Osem minut pozneje so brezidejni Lendavčani izgubili žogo na sredini igrišča, ta je nato prišla do Osterca, ki je opazil, da gre Luk iz vrat in z mojstrskim strelom zadel mrežo s strelom nad rokami sicer visokega vratarja domačih. Tako je Nafta, ki je v 12 tekmah doma prejela le dva zadetka dobila tri v enem samem polčasu.

Velikonja izsilil tudi drugo enajstmetrovko
Nafti je nekaj upanja na začetku drugega polčasa vrnil Jankovič. Sledil je pritisk domačih, vendar tudi dva protinapada Osterca, ki pa jih ni izkoristil. Vse dvome o zmagovalcu je s še enim zadetkom z bele točke razblinil Demirovič. Prekršek nad Velikonjo je storil Luk.

Benko odločil v Domžalah
Obračun moštev iz ljubljanske kotline je z dvema zadetkoma odločil Benko, s čimer so se Domžalčani utrdili v zgornjem delu lestvice.

Prvaki prevladovali na zelenici
Domžalčani so bili v prvem polčasu absolutni gospodarji na igrišču Že v osmi minuti bi lahko povedli, potem ko je po Hanžičevem prostem strelu z desne strani nespretno posredoval Grabić in zadel okvir vrat svojega vratarja Rozmana. Gostitelji so si v prvem delu pripravili še nekaj priložnosti, a so bili nenatančni. Na drugi strani bi lahko Ljubljančani povedli v 31. minuti. Po kombinaciji Matiča in Rakoviča se je v lepi priložnosti znašel Berič, njegov strel pa je domači čuvaj mreže Nemec zaustavil z velikimi težavami.

Za Šiškarje usoden začetek in konec drugega dela
Dvakratni državni prvaki so povedli na začetku drugega polčasa. Pobudnik akcije je bil Kirm, ki je dolgo okleval s podajo, nato pa vendarle našel Benka, ki je zadel z rutiniranim strelom v daljši vratarjev. Po vodilnem golu so gostitelji zaigrali malce bolj zaprto. Šiškarji si vse do 70. minute, ko je po "fliperju" v domačem kazenskem prostoru strel Rakoviča blokiral Vidovič, niso priigrali nobene resnejše priložnosti. Še več, v četrti minuti sodnikovega podaljška so morali še drugič pobrati žogo iz svoje mreže. Spet je bil strelec Benko.

NAFTA - HIT GORICA 1:4 (0:3)
1.300; Jankovič 50.; Demirovič 29., 69./oba 11-m, Osterc 37., 45.

DOMŽALE - INTERBLOCK 2:0 (0:0)