Franc Fridl ima na voljo močno zasedbo, ki ima lepe možnosti, da se prebije v Prvo ligo. Foto: www.alesfevzer.com

Izbranci Franca Fridla imajo maksimalnih 12 točk in so zanesljivo na prvem mestu. Derbi so začeli sijajno. V 8. minuti je Vinko zadel po predložku Marka Roginića. V 34. minuti je odlični napadalec povišal na 0:2 po podaji Damirja Zeljka. Nafta je tudi bolje krenila v drugi polčas, že v prvi minuti nadaljevanja je zadel Roginić.

Beltinčani so se vrnili sredi drugega polčasa. V 68. minuti je po podaji iz kota zadel Žiga Šumak, dve minuti pozneje pa iz najstrožje kazni Jernej Trstenjak. Gostitelji so nato skušali izenačiti, a v 79. minuti je po kotu Marko Maučec zatresel lastno mrežo.
"Po slabem začetku v prvem polčasu smo se v nadaljevanju tekme dvignili, vendar je Nafta pokazala, da je zrela, dobra ekipa, ki se bo borila za prvo mesto. Svojim igralcem čestitam za željo in borbo, mi se zavedamo svojih sposobnosti. Naš osnovni cilj je obstanek v drugi ligi," je dejal trener Beltincev Zlatko Gabor.

Prekmurski derbi so si ogledali tudi predsednik NZS-ja Radenko Mijatović, selektor mlade reprezentance Primož Gliha in tudi oba župana Milan Kerman in Anton Balažek.

Četrti krog 2. slovenske nogometne lige je delno krojilo deževje, ki je prestavilo dve tekmi. Srečanji med Bravom in Biljami ter Dekani in Ilirijo 1911 bosta v sredo.