Dalibor Radujko je poskrbel, da bo Olimpija vsaj do nedelje na vrhu lestvice. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Milan Osterc
Milan Osterc je znova dokazal, da je zelo spreten pred golom. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Ljubljančani so bili na domačem igrišču v preteklih krogih prepričljivi. Po porazu v uvodnem krogu s Celjani so nato v Stožicah nanizali pet zaporednih zmag. Lendavčani so v nedeljo poskrbeli za največje presenečenje v letošnji sezoni, ko so odnesli vse tri točke iz Maribora (0:2), tudi tokrat pa so z borbeno igro dosegli veliko točko. Olimpija je vsaj začasno prišla povsem na vrh prvenstvene lestvice.

171 cm visoki Polareczki natančen z glavo
V prvem polčasu so imeli zeleno-beli več žogo v svoji posesti, bili konkretnejši v svojih akcijah, a svoje premoči niso znali unovčiti. Dvakrat je poskusil Nik Omladič, v 18. minuti so imeli zapored priložnosti Matic Fink, Dragan Čadikovski in Filip Valenčič. Kazen je sledila v 32. minuti, ko so Lendavčani povedli. Po kotu je z glavo zadel vsega 171 centimetrov visoki Roland Polareczki. Pet minut pozneje je Arpad Vaš ogrel dlani Elvisa Džafića, na nasprotni strani pa je minuto zatem znova nevarno meril Omladič, a se je izkazal vratar Darko Prša.

Radujko kronal premoč
Olimpija je izenačila po uri igre, ko je po podaji Dareta Vršiča iz kota zadel Dalibor Radujko. Tudi po golu so gostitelji pritiskali proti gostujočim vratom. V 82. minuti je s škarjicami poskusil Milan Anđelković, a meril premalo natančno. Tri minute pred koncem je rezervist Davor Škerjanc stresel prečko.
Vidmar preprečil polom Domžal
Koprčani so dosegli še drugo zmago v prvenstvu, prvič pa so se veselili na Bonifiki. Domžalčani so bili močno oslabljeni, saj je manjkalo kar 14 igralcev. Že v 8. minuti je Milan Osterc pritekel pred Nejca Vidmarja in ga mojstrsko matiral z lobom. "Jagoda" je dosegel že 99. gol v slovenski prvoligaški konkurenci.
Deset minut pozneje je Adnan Aganović preigral Luko Elsnerja, prišel sam pred Vidmarja, a z 12 metrov streljal čez gol. V 21. minuti nova priložnost za kapetana Osterca, Vidmar je žogo odbil v kot. Dve minuti pozneje sta Aganović in Osterc premešala gostujočo obrambo, a se v zaključku nista najbolje znašla. V 30. minuti je Davor Bubanja pritekel sam pred Vidmarja, ki je bil na mestu, odbita žoga je prišla do Siniše Linića, ki je streljal proti praznim vratom, vendar se je z odlično obrambo spet izkazal gostujoči vratar. V 33. minuti je po lepi akciji Aganović z natančno diagonalo v levi kot povišal vodstvo domačih. Tri minute pozneje je Osterc znova pritekel sam pred Vidmarja, a je bil ta spet na mestu.

V 68. minuti je Mitja Zatkovič s prostega strela s 25 metrov znižal zaostanek, živi zid gostiteljev se je razprl. V zaključku tekme sta poskusila še rezervist domačih Matej Pučko v 81. in Srebrenko Posavec v 86. minuti, vendar se izid ni več spremenil.