Med strelce se je z izjemnim strelom z razdalje vpisal tudi Neymar. Foto: Reuters
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović je zaigral proti svojemu nekdanjemu klubu in že zelo hitro zatresel mrežo, a je na koncu igrišče zapustil sklonjene glave. Foto: Reuters
Thomas Müller
Thomas Müller je s 24. golom za Bayern v Ligi prvakov postavil novi klubski rekord. Foto: EPA
Andre Schürrle in Cesc Fabregas
Andre Schürrle in Cesc Fabregas sta zadela za Chelsea. Foto: Reuters

Italijanski podprvaki so se borili za preboj med 16 najboljših v najelitnejšem evropskem klubskem nogometnem tekmovanju, a so bili sinjemodri prevelik zalogaj.

Roma v prvem polčasu boljši nasprotnik
Rimljani so v prvem polčasu zapravili dve zares lepi priložnosti. Najprej že v 5. minuti, ko je po sijajni globinski podaji Francesca Tottija iz neposredne bližine sprožil Jose Cholevas in Joeja Harta prisilil v pomembno obrambo. Hip zatem so Rimljani po levi strani zapretili še enkrat, a je ostalo pri 0:0. 15 minut pozneje je z natančnim diagonalnim strelom po podaji Seydouja Keitaja poskusil še Gervinho, a se je znova izkazal Hart. Angleži v prvem polčasu niso bili pretirano nevarni, še najbolj vroče je bilo v 26. minuti, ko je mrežo sicer zatresel Jesus Navas, a je bil zadetek zaradi prekrška Edina Džeka razveljavljen.

Nasri mojstrsko zatresel mrežo
Roma je dobro igro nadaljevala tudi na začetku drugega polčasa, ko je znova pritisnila na vrata nasprotnika, v 57. minuti je po dobri podaji Radje Nainggolana silovito sprožil Miralem Pjanić in ponovno ogrel Hartove dlani. City, ki v prvem polčasu ni bil pretirano učinkovit, je nato po uri igre le povedel. Samir Nasri se je odločil za strel z razdalje in s pravo mojstrovino premagal nemočnega Morgana de Sanctisa. V 72. minuti se je sinjemodrim na široko nasmehnila boginja sreče, saj je najprej Konstantinos Manolas zatresel okvir gola, po predložku iz kota pa je po napakah Harta in Martina Demichelisa pa izjemne priložnosti iz neposredne bližine ni izkoristil Pjanić.

Vse dvome o zmagovalcu in potniku v osmino finala Lige prvakov je v 86. minuti razblinil Pablo Zabaleta, ki je zadel po lepo uigrani akciji štiri minute pred koncem rednega dela srečanja.

Messi hitro odgovoril na gol "Ibre"
V Barceloni je Zlatan Ibrahimović potreboval le 15 minut, da je utišal Camp Nou. Po lepo spuščeni žogi Blaiseja Matuidija je z natančnim strelom ukanil nemočnega Marca-Andreja ter Stegna. Toda vodstvo Parižanov ni trajalo dolgo, saj je že štiri minute pozneje v polno zadel Lionel Messi. Sijajen argentinski napadalec je v mrežo pospravil vnovičen odličen predložek Luisa Suareza in dosegel že 76. zadetek v evropskih tekmovanjih, s čimer je izenačil dosežek legendarnega napadalca madridskega Reala, Raula Gonzaleza. Pred odmorom so Katalonci uspeli izidi preobrniti sebi v prid, s prekrasnim strelom je Salvatoreja Siriguja z razdalje premagal Neymar.

V nadaljevanju so aktualni španski podprvaki zatresli še enkrat: odbito žogo po Neymarjevem strelu je v 77. minuti v mrežo pospravil Suarez.