Samir Handanović je bil na zadnjih dveh tekmah eden izmed ključnih mož Interja. Foto: Reuters
Jasmin Kurtić
Jasmin Kurtić je dosegel svoj drugi zadetek v Serie A. Foto: EPA
Sebastian Giovinco in Paul Pogba
Paul Pogba (desno) je v 64. minuti s strelom od daleč odločil tekmo Juventus - Bologna (1:0). Vratar Gianluigi Buffon je moral posredovati le enkrat, pa še tista obramba ni bila zahtevna. Foto: EPA
Radja Nainggolan
Radja Nainggolan je bil v 26. minuti edini strelec na tekmi Fiorentina - Roma (0:1), s čimer so si Rimljani dokončno zagotovili drugo mesto in Ligo prvakov, saj jih Napoli, ki je remiziral v Vidmu (1:1), ne more več ujeti. Roma je zmagala osmič zapored, gostitelji pa niso bili posebej nevarni. Foto: EPA

"Sarma" je v 44. minuti pri izidu 0:0 žogo po strelu Antonia Cassana z bele točke preusmeril v vratnico, Marco Parolo pa odbite žoge ni preusmeril v mrežo. Nad Parolom je prekršek za 11-metrovko storil Walter Samuel.
Že v naslednjem napadu bi lahko v vodstvo prišel Inter, a je tudi Estebanu Cambiassu veselje preprečila vratnica, Mauro Icardi pa je v sodnikovem podaljšku streljal prek vrat. Handanović, ki je v nedeljo blestel ob zmagi nad Sampdorio (0:4), se je že na začetku tekme s sijajno obrambo izkazal po poskusu Cassana z glavo.
Strelca Rolando in Guarin
Črno-modri so povedli takoj na začetku drugega polčasa. Gabriel Paletta je že v prvi minuti po prekršku nad Rodrigom Palaciom prejel drugi rumeni karton in moral predčasno pod prho, kmalu zatem pa je Portugalec Rolando po predložku Hernanesa s prostega strela z glavo zadel za 0:1. V nadaljevanju se je Inter tako kot v Genovi pred šestimi dnevi kljub igralcu več kar nekajkrat znašel v težavah (Alessandro Lucarelli je v 55. minuti z glavo meril v prečko), a je vse dvome o zmagovalcu v 89. minuti razblinil rezervist Fredy Guarin z natančnim strelom z desnico po tleh z roba kazenskega prostora.
Inter ima zdaj na 5. mestu pet točk prednosti pred Parmo, toliko pa zaostaja tudi Milan, ki je slavil zmago petič zapored. Na San Siru je bil s 3:0 boljši od Livorna. Milanska kluba čaka 4. maja mestni derbi. V Evropsko ligo se bo uvrstilo tudi šestouvrščeno moštvo, ki pa bo tekmovanje začelo že v 3. krogu kvalifikacij.
Kurtić zadel v Rimu
Za dve točki za Parmo zaostajata Torino in Lazio, ki sta se na medsebojnem dvoboju v Rimu razšla z remijem 3:3. Jasmin Kurtić se je drugič v karieri vpisal med strelce v italijanskem prvenstvu, ko je v 52. minuti z diagonalnim strelom po tleh z 10 metrov izenačil na 1:1. Belokranjec je v elitni italijanski ligi prvič zatresel mrežo že v svojem drugem nastopu 10. aprila 2011 proti Ceseni, ko je nosil dres Palerma. Na drugi gol je moral počakati do 65. nastopa v Serie A. V statistiki ima še šest podaj.
Lazio, ki je zadnjih 15 minut igral z igralcem manj, je na 3:3 izenačil v 94. minuti, ko je Antonio Candreva odgovoril Ciru Immobilu, ki je za 2:3 zadel pet minut prej.
34. krog:
PARMA - INTER 0:2 (0:0)
Rolando 48., Guarin 89.
RK: Paletta 46./Parma
Handanović (Inter) je v 44. minuti ubranil 11-metrovko Cassanu. Branil je vso tekmo.

UDINESE - NAPOLI 1:1 (0:1)