Andrej Aršavin je Arsenal popeljal na sredino lestvice. Foto: EPA
Kenny Dalglish
Kenny Dalglish je bil presenečen, ko sodnik ni pokazal na belo točko tudi v korist njegove ekipe. Foto: Reuters
Sergio Agüero
Sergio Agüero se je v novi sredini odlično znašel. Foto: EPA
Wayne Rooney
Wayne Rooney je zadel v vsakem od štirih krogov in je z osmimi zadetki prvi strelec lige. Foto: EPA
Andres Villas Boas
Andres Villas Boas je na klopi Chelseaja dočakal še tretjo zmago. Foto: Reuters

Topničarji so na svojem Emiratesu ugnali novinca Swanseaja z 1:0. Edini zadetek je z obilico sreče dosegel Andrej Aršavin. Gostujoči vratar Michel Vorm je v 40. minuti pri izbijanju žoge nespretno podal proti Rusu, ki ni izpustil darila iz rok. Domači trener Arsene Wenger je v igro poslal okrepitvi Pera Mertesackerja in Mikela Arteto.

Arsenal čakajo svetlejši dnevi
Wenger je bil po tekmi dobre volje: "Arteta je odličen igralec in prav vidi se, da ima potencial, da postane izjemen igralec Arsenala. Andrej Aršavin je v vse boljši formi, Alex Song in Gervinho se bosta kmalu vrnila v ekipo, kar pomeni več rotacije in več izbire. Pred Arsenalom so res bolj svetli dnevi."

Walters z bele točke potopil Liverpool
Liverpool je klonil na gostovanju pri Stoku z 1:0. Edini zadetek je v 21. minuti dosegel Jonathan Walters z enajstih metrov. Walters je sam priboril tudi najstrožjo kazen, saj je padel po prerivanju z Jamiejem Carragherjem.

Dalglish se je hudoval nad sodniki
Trener rdečih Kenny Dalglish se je hudoval nad sodnikom, ki je v domačem kazenskem prostoru spregledal igranje z roko Matthewa Upsona: "Prav na vsaki naši letošnji tekmi je sodnik naredil napako in to je vselej storil v našo škodo. Vedno si želim biti spoštljiv do sodnikov, a govoriti bom moral z lastniki kluba, da vidimo, kaj lahko sploh storimo."

Hat-trick Agüera
Na vrhu lestvice ostajata obe ekipi iz Manchestra, ki se po štirih krogih kot edina ponašata s polnim izkupičkom točk. Najprej je City na popoldanskem obračunu odpihnil Wigan s 3:0. Vse zadetke je dosegel novinec v moštvu Sergio Agüero. Argentinec je odlično izkoriščal priložnosti, ki mu jih je pripravljal David Silva. Zmaga modrih bi bila lahko še višja, a je Carlos Tevez v prvem polčasu zapravil enajstmetrovko.

Mancini nezadovoljen nad realizacijo
Trener Roberto Mancini kljub visoki zmagi ni bil zadovoljen: "V prvem polčasu smo imeli 15 priložnosti, a smo dosegli le en zadetek. To je velika težava, saj nikoli ne veš, kdaj se bo spremenilo razmerje moči. Naslednjič bo bolje, če nam že v prvem polčasu uspe odločiti tekmo."

Hernandez prvič v sezoni med strelci
To pa je nekaj ur pozneje uspelo Manchester Unitedu, ki je s 5:0 v gosteh premagal Bolton. Rdeči vragi so namreč že po 25 minutah vodili s 3:0. Junak tekme je bil Wayne Rooney, ki je še drugi zaporedni krog dosegel hat-trick. Preostala zadetka je dosegel Javier Hernandez, s čimer se je prvič v sezoni vpisal na listo strelcev. United je sicer postal prvi klub, ki je v zgodovini premier league dosegel 200 zmag na gostujočih igriščih.