Paul Pogba je dvakrat zatresel okvir gola – po enkrat v vsakem polčasu. Manchester United vse od sezone 2011/12 ni dobil zadnjega prvenstvenega gostovanja v sezoni. Tedaj je z 1:0 zmagal pri Sunderlandu. Foto: Reuters

Gostitelji, ki so v celotni sezoni osvojili zgolj 15 točk, so se izkazali za pretrd oreh varovancev Oleja Gunnarja Solskjaerja. Ti so srečanje sicer začeli izvrstno, že po 8. minutah je za vodstvo zadel Scott McTominay. 22-letni vezist se je dokopal do žoge, z levico sprožil z roba kazenskega prostora in jo poslal v malo mrežico vratarja Jonasa Lossla, ki bi lahko ob strelu sicer posredoval precej bolje.

Ob golu Scotta McTominayja bi lahko vratar Jonas Lossl posredoval precej bolje. Foto: Reuters

V nadaljevanju polčasa se je igra Huddersfielda nekoliko popravila, Unitedov vratar David De Gea se je moral izdatno izkazati, da je v 39. minuti po strelu Karlana Ahearneja-Granta preprečil izenačenje. Rdečim vragom je dvojno vodstvo po strelu Paula Pogbaja z glavo tri minute pozneje preprečila prečka.

Mbenza izenačil na 1:1 – in poškodoval kotno zastavico
Huddersfield, v dresu katerega je Jon Gorenc Stanković na rezervni klopi odsedel celotno srečanje, je vendarle izenačil po uri igre. Lossl je žogo degažiral v napad, Isaac Mbenza se je povsem sam znašel iz oči v oči z De Geo in okroglo usnje med njegovima nogama spravil v mrežo za 1:1. Mat v dveh potezah. Ob proslavljanju zadetka je 23-letni Belgijec poškodoval kotno zastavico, zaradi česar je bila igra za nekaj časa prekinjena.

Isaac Mbenza je ob proslavljanju izenačujočega zadetka poškodoval kotno zastavico, zaradi česar je bila igra dalj časa prekinjena. Foto: Reuters
Pet tekem brez zmage

Manchester United slasti zmage ni okusil na zadnjih petih tekmah v vseh tekmovanjih, kar je največ po sezoni 2015/16, ko rdeči vragi pod vodstvom Louisa van Gaala niso slavili na osmih zaporednih obračunih.

Pogba spet v prečko
Do konca srečanja so gostje iskali zmagoviti zadetek, ki bi jih obdržal v igri za končno četrto mesto v prvenstvu, a zaman. Tudi po osmih minutah sodnikovega dodatka jim ni uspelo zatresti mreže, še najbližje je bil Pogba, ki je z razdalje (znova) stresel prečko. V samih izdihljajih je domača ekipa igrala pametno, žoga je potovala od noge do noge, kradli so čas uglednejšemu nasprotniku, ki je v zadnjih prvenstvenih krogih izpustil kopico priložnosti ob spodrsljajih tekmecev.

Slab(š)a forma v zadnjih krogih
13. aprila je United še ugnal West Ham na Old Traffordu (2:1), potem pa na naslednjih štirih prvenstvenih tekmah ni več okusil slasti zmage. Everton je rdeče vrage na Goodison Parku ponižal s 4:0, v mestnem derbiju so pred Cityjem klonili z 0:2, točko so iztržili na derbiju s Chelseajem in nazadnje proti Huddersfieldu. Obe tekmi sta se končali z 1:1.

Ole Gunnar Solskjaer se je v Manchester United vrnil kot odrešitelj kluba decembra lani, ko je po porazu z Liverpoolom vodstvo odpustilo Joseja Mourinha. Na roko mu je šel nekoliko lažji razpored na začetku trenerskega udejstvovanja na Otoku, na 12 naslednjih prvenstvenih tekmah rdeči vragi niso okusili grenkobe poraza. Potem pa se je sezona začela počasti rušiti: na naslednjih osmih prvenstvenih tekmah je United od mogočih 24 osvojil zgolj 8 točk, vmes pa klonil pred Arsenalom, Manchester Cityjem, Wolverhamptonom in Evertonom, točke je oddal še Chelseaju in Huddersfieldu. Foto: Reuters
Razočaranje nogometašev Arsenala po koncu domače tekme z Brighton & Hove Albionom. Letos ne bo St. Totterningham Dayja - dneva, ko si Arsenal dokončno zagotovi mesto pred sosedom Tottenhamom na prvenstveni lestvici. Foto: Reuters

Tudi Arsenal brez možnosti za četrto mesto
Brez možnosti za četrto mesto so ostali tudi nogometaši Arsenala, ki bi z zmago lahko odločitev o zadnjem potniku v Ligo prvakov iz Premier lige preložili na zadnji krog, a zdaj realnih možnosti nimajo več. Topničarjem je na obračunu proti Brightonu sicer kazalo dobro, že v 9. minuti jih je v vodstvo z bele točke popeljal Pierre-Emerick Aubameyang, a je nato po uri igre izid z 11 metrov izenačil Glenn Murray. Gostom bi lahko v zaključku tekme uspel celo preobrat, a v 85. minuti napake vratarja Bernda Lena ni uspelo kaznovati Pascalu Grossu.

Branilec Gary Cahill je končal kariero v Chelseajevem dresu. Foto: Reuters

Chelsea v drugem polčasu do pomembne zmage
Po dveh zaporednih remijih pa so se do polnega izkupička točk le dokopali nogometaši Chelseaja, ki so na Stamford Bridgeu s 3:0 ugnali Watford in Unitedu na prvenstveni lestvici ušli na neulovljivih +5. Pot do zmage so si tlakovali v drugem polčasu, ko je že takoj v uvodu zadel rezervist Ruben Loftus-Cheek, ki je že v 10. minuti srečanja zamenjal N'Gola Kanteja. Po predložku Edena Hazarda je 23-letni Anglež ob drugi vratnici zadel z glavo. Že nekaj trenutkov pozneje se je po predložku iz kota skoraj z istega mesta z glavo med strelce vpisal še David Luiz. Končni izid je v 75. minuti postavil Gonzalo Higuain. Argentinski napadalec je po lepi globinski podaji Pedra Rodrigueza z lobom ukanil nemočnega vratarja Bena Fosterja.