Za Olimpijo usoden strel Ivana Prtajina visoko prek vrat med Green Dragonse, ki so med tekmo znova protestirali proti klubskemu vodstvu. Foto: www.alesfevzer.com
Veselje levega bočnega branilca Aljaža Krefla, ki je vsega šest minut po vstopu s klopi dosegel svoj prvi gol za Olimpijo na 32. tekmi v zeleno-belem dresu. Foto: www.alesfevzer.com

Pri loteriji z bele točke je kot prvi izvajalec 11-m streljal Mustafa Nukić, a je pošteno zgrešil okvir vrat, natančneje levo vratnico. Sledil je niz natančnih strelov na obeh straneh, nato pa je v četrti seriji visoko prek vrat ustrelil še Ivan Prtajin in letošnjo evropsko usodo Olimpije je zapečatil Gheorghe Ion. Ne Matevž Vidovšek ne Roland Niczuly nista ubranila enajstmetrovke, a nenatančna strela Olimpijinih napadalcev sta prinesla Sepsiju napredovanje v 3. predkrog Konferenčne lige, kjer jih čaka soočenje z Djurgårdnom iz Stockholma.

Zapravljena priložnost Olimpije za 550 tisoč evrov Uefine nagrade, potem ko so po uri igre v razmiku 10 minut izničili zaostanek s prve tekme v Romuniji.

Izrazita pobuda zmajev

V 17. minuti je Mustafa Nukić iz bližine zatresel mrežo gostov iz Romunije, a so avstrijski sodniki upravičeno razveljavili zadetek, saj je bil ljubljanski napadalec globoko v prepovedanem položaju.

Zeleno-beli so prevzeli pobudo in po pol ure igre popolnoma zavladali na zelenici. Po seriji polpriložnosti je v 38. minuti po slabo izbiti žogi silovito udaril Mario Kvesić, a se je z obrambo izkazal gostujoči kapetan Roland Niczuly.

Ob popolnem napadu se je v 44. minuti Sepsiju ponudila zlata priložnost za skupno četrti gol v dvoboju. Po desni strani je pobegnil Catalin Golofca, ki je v kazenskem prostoru zaposlil nepokritega Cosmina Mateia, ki pa je zgrešil skorajda nemogoče in poslal žogo mimo napol praznih Olimpijinih vrat.

Mario Kvesić po golu, s katerim je Olimpijo vrnil v igro za preboj v 3. predkrog Konferenčne lige. Foto: www.alesfevzer.com

Po Kvesiću zatresel še rezervist Krefl

Drugi polčas je ponudil podobno sliko. Ljubljančani so kombinirali, romunski Madžari pa prežali na protinapade. V 58. minuti je Samu Pedru poskusil z visokim diagonalnim lobom, a je žoga preletela stičišče leve vratnice in prečke, tako da ni bilo nič od evrogola.

Po uri igre je Olimpija le prišla do tako želenega vodilnega gola, s katerim so prepolovili zaostanek s prve tekme. Na levi strani je Mustafa Nukić podal do Maria Kvesića, ki je žogo sprejel z desnico in nato z levico udaril žogo, ki je od tal neubranljivo zletela v mrežo Sepsija.

Zaradi nevarnosti izključitve je bil v 64. minuti zamenjan Sualehe, vstopil je Aljaž Krefl, ki je že čez šest minut postal strelec izenačujočega gola. Bočni branilec se je namreč znašel v konici napada, kjer je podajo kapetana Timija Maxa Elšnika z natančnim diagonalnim strelom ob drugi vratnici pretvoril v 2:0 in skupnih 3:3, kar je prineslo podaljšek. V 78. minuti se je z obrambo proslavil Matevž Vidovšek, ki je ustavil strela Damascana po prodoru.

V dvakrat 15 minutah igre ni bilo gola, najbližje je bil Nukić, zaradi krčev pa so gostitelji za loterijo izgubili razpoloženega Kvesića, ki ga je zamenjal Prtajin, osmoljenec izvajanja 11-m.

Vrhunci tekme Olimpija – Sepsi
Krefl: Ni se nam še odprlo, a se nam gotovo bo

Pred tednom dni 3:1 za Sepsi

Poraz pri Sepsiju je bil prvi neuspeh Olimpije v novi sezoni, v kateri je sicer dobila uvodni tekmi Prve lige (2:0 proti Muri in 1:0 pri Taboru), predtem pa je z veliko muke v 1. predkrogu izločila Differdange iz Luksemburga.

Na drugi strani Sepsi ni poznal poraza do obiska Ljubljane. Romunsko superligo je klub odprl z remijem proti Universitatei (2:2), v nedeljo pa so doma visoko premagali Arges Pitesti s 4:0.

V prvi uri igre na povratni tekmi žoga ni hotela v mrežo Sepsija, nato pa je Olimpija le povedla in poskrbela za napeto končnico. Foto: www.alesfevzer.com