Jerome Rothen (levo) in Texeira Delfim Fernandes Rola sta se borila za žogo na Parku princev. Derbi se je končal brez golov. Foto: EPA
Marco Di Vaio
Marco Di Vaio (desno) je dosegel vodilni zadetek za Monaco, ki je presenetljivo izgubil v Metzu. Foto: EPA
Rafael Schmitz
Rafael Schmitz je zabil tretji gol za Lille. Foto: EPA

Gostje so na Parku princev igrali v rezervni postavi, tekma pa se je začela štiri ure prej, saj so pričakovali izgrede navijačev. Brez enega nogometaša iz prve postave in s štirimi amaterji, ki igrajo v peti ligi, so se gostje sijajno upirali Parižanom.

Najlepšo priložnost za Paris SG je imel Paulo Cesar, ki je z volejem z 18 metrov v 40. minuti zadel branilca Marseilla Alaina Cantareila.

Metz šokiral Monaco
Zadnjeuvrščeni Metz je poskrbel za veliko senzacijo. Z 2:1 je premagal Monaco. Nogometaši iz kneževine so dobili prvi polčas z golom Marca di Vaia. Vse je kazalo, da bodo ujeli priključek k mestom, ki vodijo v evropske pokale, potem pa je najprej Jaroslav Plašil zadel v lastno mrežo, za navdušenje 17.000 gledalcev v Metzu pa je 9 minut pred koncem poskrbel Herve Tum.

Juninho in Fred vrnila Lyon na pravo pot
Lyon, ki v zadnjih krogih ni blestel, je v gosteh ugnal Ajaccio (1:3). Po uri igre je s sijajnim prostim strelom s 40 metrov zadel Juninho. Brazilec Fred je z bližine povišal vodstvo aktualnih prvakov. Waldir Lucas je z volejem 5 minut pred koncem znižal na 1:2. Usodo gostiteljev je zapečatil najstnik Karim Benzema, ki je novi dragulj v ekipi Gerarda Houllierja. Lyon se je šampionsko pobral po domačem porazu z 1:4 proti Rennesu in ima 9 točk več od drugouvrščenega Bordeauxa, ki v Sochauxu ni igral, saj je bilo igrišče zasneženo.

Lille napolnil mrežo Le Mansa
Lille je s 4:0 odpravil Le Mans in potrdil resno kandidaturo za uvrstitev v Ligo prvakov. V prvem delu sta zadela Peter Odemwingie in Matthieu Bodmer. Rafael Schmitz je v 53. minuti z diagonalnim strelom z leve strani še tretjič zatresel mrežo gostov. Piko na i je postavil Kevin Mirallas.