Zoran Pavlovič je zadel za izenačenje v 81. minuti. Foto: RTV SLO
Domžalčani so iz Celja odnesli točko. Foto: MMC RTV SLO
Gol s tekme Nafta-Primorje

Celjani so se v dolgočasni tekmi na Areni Petrol razšli z Domžalčani brez zadetkov. Maribor je v štajerskem derbiju proti Dravi pred 4.500 gledalci izgubljal do 81. minute, ko je za končnih 1:1 zadel Zoran Pavlovič. Ptujčane je ob koncu prvega dela v vodstvo popeljal Gorazd Drevenšek. Nafta je na popoldanski tekmi z 1:0 ugnala Primorje. Srečanje je odločil Aleš Čeh.

Drevenškova bomba s 30 metrov
Drava je v Ljudskem vrtu zasluženo prišla do prve točke v sezoni. Po uspavanki so mrežo v 37. minuti sicer prvi zadeli vijoličasti, a je bil gol Tavaresa razveljavljen zaradi predhodnega prepovedanega položaja Niltona. V 41. minuti hladen tuš za Mariborčane. S prostega strela s 30 metrov je sprožil Drevenšek in zadel mrežo tik ob stičišču vratnice in prečke. Pobudo gostiteljev je v 81. metrov z močnim strelom z 22 metrov kronal Pavlovič. Do konca tekme si nobeno od moštev ni pripravilo večje priložnosti.

Slaba tekma na Areni Petrol
S tekme v Celju je 2.000 gledalcev odšlo razočaranih, saj si nobeno od moštev ni pripravilo "smrtne" priložnosti za zadetek. Bolj aktiven je bil prvi polčas, vendar se ne eni ne drugi niso znašli v nekaj polpriložnostih. Drugi polčas je bil še skromnejši. V prve pol ure so bili več v posesti žoge gostitelji, proti koncu pa so bili konkretnejši Domžalčani, a po zadetku ni zadišalo. To je bila prva tekma Slaviše Stojanoviča proti nekdanjemu moštvu, ki ga je v zadnjih dveh sezonah popeljal do naslovov prvaka.

Odločitev v Lendavi že v 14. minuti
Edini zadetek v Lendavi je padel že v 14 minuti. Akcijo je začel nekdanji član Ajdovcev Tim Lo Duca, ki je z leve strani podal v sredino, spretni Čeh pa je z 12 metrov z levo nogo zadel desni kot vrat Igorja Neneziča.

Ajdovci zadeli prečko, Lendavčani zgrešili prazen gol
V prvem polčasu so imeli več od igre gositelji, ki so zapravili še nekaj lepih priložnosti. Trener Primorja Pavel Pinni je v drugem delu hitro opravil tri menjave ter vse karte vrgel v napad. V 67. minuti je Da Silva za las zgrešil za izenačenje, sam zaključek pa je poskrbel za razburjenje na obeh straneh. Najprej je v zadnji minuti Nace Kosmač zadel prečko, v nasprotnem napadu pa je izjemno priložnost za potrditev domače zmage zapravil Eldin Adilović, ki je po premočni podaji Lo Duce zgrešil prazen gol.

Že v petek je velenjski Rudar na gostovanju presenetljivo z 0:2 premagal Hit Gorico. Tekma med Interblockom in Koprom bo v ponedeljek.