Stipe Perica je poskrbel, da je Udinese San Siro zapustil s polnim izkupičkom točk. Foto: Reuters
Genoa - Fiorentina
Tekma Genoa - Fiorentina je bila zaradi hudega naliva sprva prekinjena, nato pa preložena. Foto: EPA
Francesco Totti
Legendarni kapetan Rome Francesco Totti je zadetek dosegel v 23 zaporednih sezonah v Serie A. Zadnja sezona, v kateri se mu ni uspelo vpisati med strelce, je sezona 1993/94. Foto: EPA
Trenutek odločitve v Rimu. Foto: EPA
Gonzalo Higuain in Miralem Pjanić
Gonzalo Higuain in Miralem Pjanić sta se na tekmi s Sassuolom vpisala med strelce in Juventusu prinesla tretjo zmago v sezoni. Foto: Reuters
Nogometaši Napolija
Nogometaši Napolija so se znesli nad Palermom v gosteh. Foto: EPA

V Milanu je edini zadetek na tekmi v 88. minuti dosegel Stipe Perica, potem ko je vratarja Gianluigija Donnarummo premagal po odlično izvedenem protinapadu.

Po desni strani je prodrl Emmanuel Agyemang-Badu in pred vrata poslal uporaben predložek, ki ga je z volejem v zadetek pretvoril Perica. Žoga se je po strelu rahlo odbila od Ignazia Abateja.

V zadnjem delu tekme so gostitelji napadali za izenačenje, v 94. minuti - tekma je bila podaljšana za osem minut - Carlosu Bacci iz neposredne bližine ni uspelo zatresti mreže, domača ekipa je zahtevala še prekršek za najstrožjo kazen, a je glavni sodnik Gianpaolo Calvarese le zamahnil z roko. Po njegovem zadnjem žvižgu so se na stadionu razlegli glasni žvižgi nezadovoljnih navijačev rdeče-črnih.

Zaradi naliva v Genovi preložili tekmo
Zaradi hudega naliva v Genovi so tekmo Genoa - Fiorentina v 27. minuti sprva prekinili, nato pa preložili. Igralna površina je bila preveč razmočena, na njej nadaljevanje nogometne tekme ni bilo več mogoče, je ocenil glavni sodnik Luca Banti. Ob prekinitvi je bil izid 0:0, Josip Iličić je srečanje začel v udarni enajsterici iz Firenc.

Tudi tekma v Rimu prekinjena
Težave z vremenom so imeli tudi v Rimu, kjer si je Roma šele ob koncu priigrala zmago (3:2). Tekma je bila dlje časa prekinjena zaradi preslabih razmer za igro, a se je vreme vendarle popravilo, odvečno vodo pa so spravili z zelenice. Rimljani so obračun sicer začeli odlično, že v 8. minuti jih je v vodstvo popeljal Mohamed Salah, a so gostje iz Genove izid do polčasa obrnili v svojo korist. Najprej je izenačil Luis Muriel, v vodstvo jih je popeljal Fabio Quagliarella. Ta je zadel iz neposredne bližine po predložku iz kota, ki ga je pred vrata poslal Ricardo Alvarez.

Totti prinesel zmago
Obiskovalci so nato po koncu prvega polčasa kar nekaj časa čakali na začetek drugega, dolgo pa se ni vedelo, ali se bo srečanje nadaljevalo, na koncu so nogometaši vendarle stopili na zelenico, mreža pa se je zatresla še dvakrat - prvič po dobri uri igre, ko je v polno zadel Edin Džeko. Bosanski napadalec je sprejel odlično podajo rezervista Francesca Tottija, se izognil Emilianu Vivianu in zadel za 2:2. Ko je že kazalo na remi, je Romo, kot že ničkolikokrat prej, rešil 'il capitano' Totti. V 92. minuti je zadel z bele točke.

3. krog, nedeljske tekme:
BOLOGNA - CAGLIARI 2:1 (1:0)
Verdi 23., Di Francesco 74.; Alves 83.
RK: Storari 54./Cagliari

ATALANTA - TORINO 2:1 (0:0)
Masiello 56., Yannick Kessie 82.; Falque 54.
Kurtić (Atalanta) je igral do 65. minute.

CHIEVO - LAZIO 1:1 (0:0)
Birsa je igral do 77. minute, Cesar (oba Chievo) pa od 80. minute.

MILAN - UDINESE 0:1 (0:0)
Perica 88.

GENOA - FIORENTINA -:-
Iličić (Fiorentina) je začel tekmo, ki je bila v 27. minuti pri izidu 0:0 zaradi naliva prekinjena in preložena.

ROMA - SAMPDORIA 3:2 (1:2)
Salah 8., Džeko 61., Totti 92./11-m; Muriel 18., Quagliarella 41.