Darko Milanič je s svojimi varovanci v 8 krogih zbral le 10 točk. Foto: EPA
Rudar
Rudar se veseli nove zmage, s katero se je Kopru spet približal le na točko. Foto: Marko Madžarac
Sebastjan Cimerotič
Sebastjan Cimerotič je v letošnji sezoni dosegel že štiri zadetke. Foto: MMC RTV SLO
Aleš Čeh
Aleš Čeh je Nafti priboril drugo zmago v tej sezoni. Foto: MMC RTV SLO
Sedma zmaga nad Gorico
Tiganj kot Ačimovič potopil Celje
Drevenšek odlično izvedel prosti strel

Vijoličasti so se hitro, že v 5. minuti, znašli v zaostanku z 0:1, nato vodili z 2:1, dragoceno točko Ptujčanom pa je v 75. minuti priboril Borut Semler. Rudar je zmagal šestič letos, z 2:1 je bil boljši od Interblocka.

Olimpija je pred domačimi gledalci slavila še tretjič zapored. Po zaostanku z 0:1 je CM Celje premagala s 4:2. Do treh točk je prišla tudi Nafta, ki je v izdihljajih tekme ugnala Hit Gorico z 2:1. Vodilni Koper je v petek remiziral v Domžalah (1:1).

Mariborska obramba spet na prepihu
Ptujčani so v Ljudskem vrtu povedli z golom Ricarda Souse, ki se je po napaki Elvedina Džiniča in hitri akciji znašel sam pred Markom Ranilovičem. Mariborčani so nato pritisnili in izenačili v 15. minuti. Z roba kazenskega prostora je z močnim strelom zadel Dejan Školnik po podaji Marcosa Tavaresa. Po pol ure igre bi Rok Kronaveter kmalu Dravo še enkrat popeljal v vodstvo, a je žoga po njegovem strelu s 25 metrov končala v prečki.

V 62. minuti pa so vendarle povedli Mariborčani. Prekršek v kazenskem prostoru je nad Zoranom Pavlovičem storil Marko Balažic, z bele točke pa je bil uspešen Dragan Jelič. A vodstvo gostiteljev ni trajalo dolgo. 15 minut pred koncem tekme je namreč po izvrstni podaji Kronavetra z leve strani iz bližine vrat Ljudski vrt znova utišal Semler. Domači trener Darko Milanič je v zadnjih 10 minutah poskušal s tremi napadalci, saj je na igrišče poslal še Davida Bunderlo, vendar se mreža ni več zatresla. Še najbližje je bil v 84. minuti Jelič, ki je meril v vratnico. 2.000 gledalcev je mariborske nogometaše z zelenice pospremilo z žvižgi.

Interblock se je z igralcem manj dobro upiral
Velenjčani proti Interblocku niso blesteli. Imeli so kar nekaj sreče, saj so Ljubljančani dvakrat zadeli okvir vrat (v 3. minuti Josip Iličič in v 13. Vladimir Milenković). Gostitelji so bili v prvem delu praktično nenevarni, v 34. minuti pa vendarle izpeljali akcijo, ki jim je prinesla zadetek. Alen Jogan je naredil prekršek nad Mirzo Mešičem, pri tem pa dobil tudi drugi rumeni karton. Z 11-metrovke je bil uspešen Fabijan Cipot.

Gostje so kljub igralcu manj izenačili v 64. minuti. Tudi oni so v polno zadeli iz enajstmetrovke, ki jo je s prekrškom nad Nejcem Skubicem zakrivil Aleš Jeseničnik. Natančen izvajalec je bil Dejan Gerič. Rudar je tekmo v svojo korist odločil v 85. minuti, ko je po protinapadu Rusmin Dedič z desne strani podal žogo na drugo vratnico, Denisu Grbiču pa je ni bilo težko potisniti v mrežo.

Zmagovalca z dvema goloma odločil Tiganj
V Spodnji Šiški je v 12. minuti Celjane popeljal v vodstvo Anej Lovrečič. S prostega strela s 25 metrov je pravzaprav podal, a je žoga preletela vse igralce in se od tal odbila za hrbet Jana Oblaka. V 51. minuti je izenačil Sebastjan Cimerotič po hudi napaki celjske obrambe, ki mu je podarila žogo, "Cime" pa je krenil v prodor in preigral tudi vratarja Amela Mujčinoviča.

Osem minut pozneje je s prefinjenim strelom za 2:1 v levi zgornji kot zadel Davor Škerjanc po kombinaciji Cimerotiča in Senada Tignja. V 64. minuti je drugi gol za Celjane z 11-metrovke prispeval Uroš Korun, potem ko je v kazenskem prostoru z roko igral Goran Cvijanovič.

V 76. minuti je obrambo gostov z nekaj sreče izigral Škerjanc, iz neposredne bližine pa je mrežo zatresel Senad Tiganj. Ta se je med strelce še enkrat vpisal v zadnji minuti, ko je izkoristil veliko napako Mujčinoviča in ga premagal v slogu Mileta Ačimoviča s 40 metrov.

Šesti poraz in dva izključena igralca
V Lendavi je v 47. minuti z roba kazenskega prostora s strelom "iz prve" najprej zadel Amel Mujakovič, izid pa je v 75. minuti poravnal Admir Kršič. V kazenski prostor je poslal predložek s približno 30 metrov, od tal odbita žoga pa je presenetila Tomaža Murka. Hit Gorica je od 67. minute igral brez izključenega Gregorja Balažica, ki je prejel dva rumena kartona. Enako se je v 84. minuti zgodilo še Goranu Galešiću. Dva igralca več je Nafta izkoristila v 92. minuti, ko je končni izid iz gneče pred novogoriškimi vrati postavil Aleš Čeh.