Na obračunu Tottenhama z Manchester Cityjem je blestel Erik Lamela - s podajo in golom je bil igralec tekme. Foto: Reuters
Willy Caballero
Če so sodniki zamočili ob prvih dveh golih na White Hart Lanu, so vsaj razveljavili gol Južnega Korejca Heung Min Sona, ko bi v 73. minuti povišal na 4:1. Foto: Reuters
Willian
Willian je rešil točko za Chelsea, ki je daleč od lanske šampionske forme. Foto: Reuters
Wayne Rooney in Memphis Depay
Wayne Rooney in Memphis Depay sta zrežirala zmago rdečih vragov, ki so zavzeli vrh lestvice. Foto: Reuters

Ob polčasu je bil izid 1:1, oba zadetka sta bila dosežena iz prepovedanih položajev, v drugem polčasu pa so spursi strli odpor meščanov in zasluženo dosegli odmevno zmago.

Sodniki slepi za prepovedane položaje
Kevin de Bruyne
je v 25. minuti celo zadel za vodstvo gostov, a je Tottenham izenačil tik pred odmorom, ko se je z golom s 35 metrov proslavil Eric Dier. Obakrat bi morali sodniki sicer razveljaviti zadetka zaradi prepovedanih položajev. Preobrat se je nadaljeval po odmoru, ko je Toby Alderweireld v 50. minuti z glavo zadel po podaji iz kota.

Vrhunec tekme - Lamela "položil" rojaka
Dobrih deset minut pozneje je s prostega udarca Christian Eriksen zadel stičišče vratnice in prečke, odbita žoga pa je padla naravnost na nogo Harryja Kana, ki je z imenitnim odzivom vendarle prekinil kar 12 ur trajajoči strelski post. Končni izid 4:1 je ob koncu tekme postavil še najboljši posameznik - Erik Lamela se je v kazenskem prostoru poigral z rojakoma Willyjem Caballerom in Martinom Demichelisom.

Manchester City je izgubil drugič zapored, poznale so se težave s poškodbami, kapetan Vincent Kompany je bil le na klopi, pred prvim vratarjem Joejem Hartom je prednost dobil argentinski vratar Caballero.

Rezervista rešila točko Chelseaja
Newcastle je na večerni tekmi osvojil točko proti Chelseaju (2:2). Srake so povedle tri minute pred odmorom, ko je Vurnon Anita poslal dolgo žogo v kazenski prostor, Ayoze Perez si jo je zaustavil in ob neodločnem branilcu Kurtu Zoumaju zatresel mrežo.

Po uri igre je po podaji iz kota z glavo na 2:0 povišal Georginio Wijnaldum. Modri so se prebudili v zadnje četrt ure. Jose Mourinho je v igro poslal Radamela Falcaa, Williana in Ramiresa. Prav Ramires je znižal v 79. minuti z natančnim strelom ob vratnici s 24 metrov. Pritisk prvakov se je stopnjeval, štiri minute pred koncem pa je Willian s prostega strela s 25 metrov z leve strani presenetil Tima Krula.
Vratar gostiteljev je v zadnji minuti preprečil velik preobrat Chelseaja, saj je odbil žogo po strelu Ramiresa z glavo iz bližine.