Gostovanje na stadionu Luigi Ferraris je bilo usodno za Claudija Ranierija. Foto: EPA
Josip Iličić
Josip Iličić je igral 75 minut. Foto: EPA
Daniele Paponi
Daniele Paponi je zmagovalca odločil z glavo v 90. minuti. Foto: EPA
Inter - Cagliari
Slavje nogometašev Interja in protesti Cagliarija ob edinem zadetku na San Siru. Foto: EPA
Alexandre Pato
Alexandro Pato je zadel za zmago Milana, ki je "praznoval" tudi 25. obletnico, odkar je klub prevzel Silvio Berlusconi. Foto: EPA
Boštjan Cesar
Boštjan Cesar je takole lovil Zlatana Ibrahimovića. Foto: EPA

Ko je Francesco Totti v 51. minuti zadel za 3:0, je kazalo na gladko zmago gostov. Toda sledil je velik povratek domačih, ki sta ga s po dvema zadetkoma zrežirala Rodrigo Palacio in Alberto Paloschi. "Moštvu sem vedno želel le najboljše. Po taki tekmi sem moral nekaj narediti, zato sem odšel v slačilnico, se zahvalil fantom in jim povedal, da odstopam," je dejal 59-letni Ranieri, ki je lani Romo popeljal do 2. mesta, letos pa ne najde poti iz krize.

Še drugi zaporedni poraz Palerma
90 minut je slabi Palermo zdržal nalete Bologne, nato pa je zmago gostiteljem prinesel zadetek rezervista Danieleja Paponija. Sicilijanci so več kot pol ure igrali z igralcem manj. Uvodna tekma 26. kroga Serie A je po porazu prejšnjo nedeljo proti Fiorentini (2:4) razkrila nove slabosti Palerma. Brez Mattie Cassanija in Federica Balzarettija ni znal razviti napadalne igre, ki ga je krasila na toliko tekmah v letošnji sezoni.
V obrambni vrsti, v kateri so tokrat igrali le trije branilci, je priložnost znova dobil Siniša Andjelković, vso tekmo je odigral tudi Armin Bačinović, Josip Iličić pa je bil na zelenici do 75. minute. Kranjčan je izvedel nekaj dobrih strelov iz kota, ti pa so bili tudi vse, kar je gostom uspelo narediti v napadu. Prednost pred Fabriziem Miccolijem je dobil Abel Hernandez.

Bologna je bila veliko nevarnejša in ob koncu zasluženo slavila. Paponi, ki je igral zadnjih 15 minut, je v skoku preskočil Antonia Nocerina in zabil edini gol na tekmi. V 58. minuti je moral zaradi drugega rumenega kartona predčasno pod prho Santiago Garcia.
Ranocchia bržkone v nedovoljenem položaju
Inter je z 1:0 premagal Cagliari, zadetek Houssina Kharjaja v 7. minuti pa bo gotovo še nekaj časa polnil časopisne stolpce in zaposloval goste v televizijskih oddajah. Po hitro izvedenem prostem strelu Samuela Eto'oja, ki je presenetil obrambo gostov, se je namreč žoge dotaknil tudi Andrea Ranocchia, ki je bil bržkone v nedovoljenem položaju.
Črno-modri so v prvem polčasu sicer prikazali lep nogomet, v zadnje pol ure pa bili kar na nekaj preizkušnjah, ko je Cagliari pritisnil. Na koncu je ostalo pri izidu 1:0. Wesley Sneijder in Lucio sta počivala, po poškodbah se bosta poskušala vrniti v sredo, ko bo na San Siru v Ligi prvakov gostoval Bayern.
Cesar videl "rdeče" ob porazu z Milanom
Vodilni Milan je prišel do nove zmage (1:2) v Veroni pri Chievu, za katerega igrata Boštjan Cesar in Bojan Jokić. Gostje so povedli v 27. minuti, ko je Robinho zadel iz neposredne bližine, a je pred tem igral z roko, česar pa sodnik očitno ni videl. Domači so izenačili v 61. minuti, potem ko je Gelson Fernandes žogo po predložku z leve strani z glavo poslal za hrbet Cristiana Abbiatija. Tekmo je v 81. minuti odločil "rezervist" Alexandre Pato, ki je na levi strani kazenskega prostora preigral dva gostujoča branilca, nato pa z natančnim strelom po tleh matiral Sorrentina. Žoga se je v mrežo odbila od vratnice. Malo kasneje je Cesar zaradi igranja z roko prejel še drugi rumeni karton na tekmi, kar je pomenilo odhod v slačilnico. Jokič je igral od 70. minute.

Izključitev Buffona usodna za Juventus
Juventus je klonil v Lecceju (0:2). Že v 12. minuti je bil zaradi igranja z roko zunaj kazenskega prostora izključen Gianluigi Buffon. Igralca več so domači unovčili z goloma Djamela Mesbaha in Andree Bertolaccija. Samir Handanović je branil vso tekmo ob remiju Udineseja z Brescio.

26. KROG
BOLOGNA
- PALERMO 1:0 (0:0)
Paponi 90.
RK: Garcia 58./Palermo
Andjelković in Bačinović sta igrala vso tekmo, Iličić do 75. minute, Kurtić (vsi Palermo) je sedel na klopi. Krhina (Bologna) ni bilo v ekipi.
INTER - CAGLIARI 1:0 (1:0)