Argentinec Mariano (desno) je poskrbel za sijajno izhodišče Porta, Hulk (levo) pa se je izkazal s številnimi prodori. Foto: Reuters
Cristian Rodriguez
Cristian Rodriguez je že v 4. minuti kaznoval obrambo rdečih vragov. Foto: Reuters
Carlos Tevez
Carlos Tevez je Manchester United popeljal v vodstvo, ki pa ni trajalo dolgo časa. Foto: Reuters
Alex Ferguson
Alex Ferguson je lahko upravičeno zaskrbljen. Rezultat sicer še vedno omogoča nadaljevanje, a legendarnega Škota lahko veliko bolj skrbi igra, ki je v zadnjih 4 tednih občutno nazadovala. Foto: Reuters
Emmanuel Adebayor
Emmanuel Adebayor - velemojster na delu. Foto: EPA
Marcos Senna
Junak EP-ja 2008 Marcos Senna je bil avtor prvega zadetka v Španiji. Foto: EPA
Manuel Almunia
Manuel Almunia je igro zaradi poškodbe zapustil že v 1. polčasu. Foto: Reuters

Tudi druga tekma se je končala z remijem, v tem primeru pa so bolj zadovoljni Angleži, saj je Arsenal pri Villarrealu izvlekel 1:1.

Rodriguez zadel že v 4. minuti
Porto je na Old Traffordu silovito pritisnil že od samega začetka. V 3. minuti je z roba kazenskega prostora nevarno poskušal Lisandro, vratar Edwin van der Sar je žogo spravil v kot. Že minuto pozneje je po novi napaki domače obrambe (slabo posredovanje Jonnyja Evansa) s 15 metrov mojstrsko zadel Rodriguez.

Rooney sprejel darilo
Rdeči vragi so hitro vzpostavili ravnotežje. V 14. minuti je Cristiano Ronaldo nevarno streljal z glavo, zgolj minuto pozneje pa je katastrofalno napako portugalske obrambe unovčil Wayne Rooney. Branilec Bruno Alves je žogo "nonšalantno" podal svojemu vratarju Heltonu, pri tem pa ni imel "odprtih oči", saj je pred Brazilcem stal Rooney, ki je sprejel žogo in mirno izenačil.

Porto briljiral na sredini igrišča
Ko so mnogi pričakovali, da bodo svetovni klubski prvaki stopili na plin in povsem povozili Portugalce, se je zgodilo ravno nasprotno: Porto je z destruktivno igro na sredini igrišča povsem onemogočil domačo igro. Porto je z domiselno in presenetljivo pogumno igro obrambi rdečih vragov povzročal ogromno dela (in skrbi).

Vragi dosegli zadetek "iz nič"
V drugem polčasu se igra domačih ni pretirano izboljšala. V 60. minuti je Rooney mojstrsko poskušal z lobom. Po kotu je z glavo dvakrat nevarno poskušal Nemanja Vidić, a to je bilo tako rekoč vse. Vsaj do napete končnice. Gary Neville je v 85. minuti izvajal avt, Rooney je žogo instinktivno podaljšal s peto, rezervist Carlos Tevez pa jo je spravil pod prečko.

Osamljeni Mariano izenačil
A Portu je štiri minute pozneje vseeno uspelo priti do zasluženega izenačenja. Lisandro je žogo poslal v kazenski prostor, kjer jo je John O'Shea nehote podaljšal do Mariana, ki je z dveh metrov izenačil.

Bomba Senne s 25 metrov
Na tekmi v Villarrealu so v prvem polčasu vladali Španci. Rumeno podmornico je v 10. minuti v vodstvo popeljal Marcos Senna, ki je s pravim izstrelkom s 25 metrov žogo spravil v levi zgornji kot Almunijevih vrat.

Mojstrovina Adebayorja
Londončani so v drugem polčasu vzpostavili ravnotežje in v 66. minuti na enkraten način izenačili. Povratnik po poškodbi Cesc Fabregas je v kazenskem prostoru lepo našel Emmanuela Adebayorja, ta je žogo ustavil s prsmi, se sunkovito obrnil in z voljem žogo stlačil med vratnici.