Po zimskem premoru se na slovenskih zelenicah nadaljuje prvoligaški nogometni ples. Foto: Sandi Fišer
Darko Birjukov
Trener Domžal Darko Birjukov je zaradi težav s poškodbami svojih varovancev priložnost ponudil mladim nogometašem. Foto: MMC RTV SLO
V Celju se mreži nista zatresli

Domžalčani zaradi težav s poškodbami niso mogli računati na Roka Hanžiča, Juninha, Tadeja Apatiča, Damirja Pekiča, Matica Seferovića in Nika Cimpriča. Srečanje so za odtenek bolje začeli domači nogometaši, ki so tudi prvi sprožili proti vratom, a jim mreže ni uspelo zatresti. Sledili so pritisk gostujoče ekipe in tri zaporedne podaje iz kota, ki niso prinesle spremembe izida. Priložnosti za drugouvrščeno ekipo Prve lige si so se vrstile še naprej, zapravili pa so jih Mato Šimunović, Darko Zec in Marko Drevenšek.

Vuk upravičil zaupanje trenerja Birjukova
Premoč Domžal se je nadaljevala tudi v drugem polčasu, Celjani pa so se končno prebudili v 52. minuti, ko je po predložku s prostega strela z glavo nenatančno meril Serge Akakpo. Po prekršku nad Romanom Bezjakom je sledil še en prosti strel, toda je ostalo pri izidu 0:0. Po dobri uri igre se je domača mreža po strelu rezervista Slobodana Vuka zatresla, a je sodniška trojka zadetek razveljavila zaradi domnevnega prepovedanega položaja. Sledil je novi pritisk Domžalčanov, vratarjeve dlani sta ogrela Drevenšek in Vuk. Minuto pred koncem rednega dela srečanja se je še zadnja priložnost na tekmi ponudila Daliborju Teinoviču, ki pa s prostega strela izida ni spremenil in ostalo je pri deljenju točk.