V Kopru so gostitelji povedli že v 1. minuti, po podaji Lamina Colleyja z desne strani in odbiti žogi na golovi črti je z desetih metrov zadel Hrvat Karlo Bručić. Žoga je šla med nogami vratarja Ažbeta Juga. Colley je v 20. minuti z leve strani stresel vratnico.

Ko se je prvi polčas približeval koncu, je sledil nov šok za goste. Ivica Guberac je v 43. minuti poslal predložek iz kota, na prvi vratnici je z glavo žogo poskušal izbiti Nemanja Mitrović, a je to storil tako nespretno, da jo je preusmeril v lastno mrežo. Tik pred odmorom je imel Danijel Šturm priložnost za Maribor, a je v bližini vrat zgrešil žogo. Statistika prvega polčasa: streli 7:5, v okvir vrat 4:1, posest žoge 48:52 odstotkov.

V drugem delu so Mariborčani poskušali znižati izid oziroma izenačiti, toda vsi njihovi poskusi so bili jalovi in neuspešni. Prave priložnosti si niso priigrali. Zbran je bil tudi vratar kanarčkov David Adam. Končna statistika: streli 8:17, v okvir vrat 4:5, koti 2:6, posest žoge 42:58 odstotkov.

Koprčani so po petih tekmah še naprej brez poraza in so prevzeli vodstvo na lestvici. Prejšnjo nedeljo so v Stožicah s 3:1 premagali Olimpijo, dvakrat je zadel Maks Barišić. Domačim navijačem so se pred gostovanjem Maribora predstavili samo enkrat, 24. julija so s 3:2 ugnali Muro. Imajo 13 točk, kar je njihov najboljši začetek prvenstva po sezoni 2009/10, ko so osvojili naslov prvaka. Vijoličaste so premagali prvič po šestih letih oziroma 11 tekmah brez zmage.

Koper z zmago nad Mariborom splezal na vrh lestvice
Tabor zadel z 11-metrovke, Radomlje ne

Kraševci do treh točk v končnici

Tabor Sežana in Kalcer Radomlje sta na prvem medsebojnem obračunu v Prvi ligi prikazala enakovredno igro z zelo malo priložnostmi, a poln izkupiček je na koncu po uspešno izvedeni 11-metrovki pripadel Sežancem (0:1).

Sodnik je v 80. minuti pokazal na belo točko, ko je Erika Salkića po strelu podrl eden domačih igralcev, 11-metrovko je zanesljivo izvedel Marko Krivičić.

Že v 82. minuti so imeli po igranju Klemna Nemaniča z roko tudi domači na voljo strel z bele pike, toda Anže Pišek je žogo poslal precej čez vrata, tako da so vse tri točke odšle na Kras.

V petek so Domžale z 1:0 zmagale v Kidričevem, v nedeljo pa bosta še srečanji Bravo – Olimpija in Mura – Celje.