Mitja Viler je z evrogolom odločil zmagovalca. Foto: MMC RTV SLO
Mitja Brulc
Mitja Brulc je že v 2. minuti zatresel domžalsko mrežo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Vedran Vinko (Nafta)
Kapetan Nafte Vedran Vinko je kaznoval napako domače obrambe. Foto: Sandi Fišer
Nafti derbi spodnjega doma
Viler mož odločitve

Vijoličasti so povedli v 18. minuti, potem ko je Etien Velikonja ob neodločnih Safetu Jahiću in Sebastjanu Berku žogo po podaji Mitje Vilerja z glavo poslal v mrežo. Gostje, ki jih je namesto kaznovanega prvega trenerja Roberta Pevnika vodil Roman Plesec, so izenačili v 43. minuti. Rajko Rotman je z roba kazenskega prostora zadel desni spodnji kot mariborskih vrat. Odločitev o zmagovalcu je padla v 80. minuti, za kar je poskrbel Mitja Viler, ki je s prostega strela z okoli 30 metrov zadel desni zgornji kot Rudarjevih vrat. Nedvomno poteza tekme!

Prvi napad Kopra in prvi zadetek
Domžalčani so na Bonifiki nastopali močno oslabljeni, saj je manjkala kar deveterica igralcev. Domači so povedli že v prvem napadu, saj je po preigravanju Davorja Bubanje Mitja Brulc znašel sam pred Nejcem Vidmarjem in ga rutinirano premagal. Domžalčane je v igro vrnil Mitja Zatkovič, ki je v 69. minuti po podaji Jerneja Smukavca dobil dvoboj na "štiri oči" z Erminom Hasićem.

"Škarjice" Stančiča za piko na i
Tehtnico je na domačo stran nagnil Konstantin Vasiljev, ki je v 66. minuti po dvojni podaji z Dejanom Marijanovićem Vidmarja matiral s 6 metrov. "Kanarčki" so se nato osredotočili na protinapade in v enem od njih je v sodnikovem podaljšku Dino Stančič po podaji Aljaža Strune s "škarjicami" postavil izid tekme.

Nafta diha nekoliko lažje
Nafta je dosegla pomembno zmago v boju za obstanek, potem ko je v gosteh s 4:1 ugnala Primorje. Obe ekipi sta tekmo začeli brez prvih trenerjev. Domačega Milana Petrovića, ki je manjkal zaradi osebnih razlogov, je zamenjal Sandi Valentinčič, medtem ko je goste po odstopu Damirja Roba vodil Stanko Preradović.

V polno Vinko in Jukan
Nafta je povedla v 8. minuti, ko je Vedran Vinko izkoristil zmedo v domačem kazenskem prostoru in z diagonalnim strelom z neposredne bližine matiral Domna Božjaka. Primorje je hitro izenačilo, saj je Amer Jukan po lepi povratni podaji Saše Aleksandra Živca zadel z okoli 10 metrov. Kljub nekaterim priložnostim se mreži v 1. polčasu nista zatresli.

Ihbeisheh in Levačič izključena
Nafta je v 48. minuti še drugič povedla. Po podaji s kota je bil na prvi vratnici najspretnejši Saša Levačič. V 65. minuti je David Tomažič-Šeruga ob anemični domači obrambi poslal žogo v prazno mrežo za 3:1. Končni izid je malo kasneje postavil Zoran Lesjak. Ta je ustrelil od daleč, žoga se je odbila od enega od domačih branilcev in presenetila Božjaka. Ob koncu sta zaradi dveh rumenih kartonov pordela Jaka Ihbeisheh in Levačič.