Damjan Bohar je dosegel peti zadetek v letošnjem prvenstvu. Foto: Aleš Fevžer
Gorica
Gorica na lestvici zaseda peto mesto, za Mariborom zdaj zaostaja šest točk. Foto: Aleš Fevžer
Darjan Curanović
Darjan Curanović, ki je sicer dvakrat žogo pobral iz svoje mreže, je ob koncu tekme v Kranju najprej zakrivil 11-metrovko, nato pa je ubranil strel z bele točke in poskrbel, da se je Triglav veselil točke. Foto: Aleš Fevžer
Šimundža: Zmago nad Gorico smo si zaslužili
Bohar odločil srečanje v Novi Gorici

Bolje so srečanje sicer začeli Primorci. Najprej so zadeli vratnico (po prostem strelu Gianluce Lapadule je žogo vanjo preusmeril Jasmin Handanović) in prečko (Massimo Coda), v 33. minuti pa jih je v vodstvo popeljal Saša Aleksander Živec, potem ko so Novogoričani izpeljali hitro akcijo. Lapadula je podal, Živec pa se je izmuznil mariborskim branilcem in s 14 metrov spravil žogo v mrežo.
Izenačil je Marcos Tavares v 39. minuti z izvrstnim strelom z več kot 20 metrov. Mariborski kapetan si je prej izmenjal dvojno podajo z Maticem Črnicem. Vratar Alex Cordaz se je stegnil, kolikor je mogel, a je bil Brazilčev strel preveč natančen, da bi ga ubranil.
Tavares v vratnico, Bohar v mrežo
Igra na razmočenem igrišču je bila tudi po odmoru borbena, a manj živahna kot v prvem polčasu, pravih priložnosti pa dolgo ni bilo. Odločitev o zmagovalcu je padla 10 minut pred koncem, ko je Tavares najprej stresel vratnico, v nadaljevanju akcije pa je na desni strani približno 10 metrov od vrat do žoge prišel Bohar, si jo ustavil s prsmi in z diagonalnim strelom po tleh drugič matiral Cordaza.
Maribor, za katerega je prvič v začetni enajsterici igral še ne 18-letni Luka Zahovič, je s tekmo manj znova prevzel vodstvo na lestvici, Gorica pa ostaja na petem mestu. Spomnimo: vijoličasti so nazadnje v državnem prvenstvu doživeli dva zaporedna poraza proti Celju (1:0) in Triglavu (1:2).
Neodločeno v Kranju
Na prvi nedeljski tekmi sta se Triglav in Celje v Kranju razšla brez zmagovalca (2:2). Dvoboj je ponudil razburljivo predstavo. Gledalci so videli štiri zadetke, preobrate, razpoloženega Benjamina Verbiča, zapravljeno 11-metrovko, na koncu pa remi.

Gostje so povedli v 24. minuti. Tadej Vidmajer je podal z leve strani, Verbič pa je z glavo zatresel mrežo. V 38. minuti so imeli Celjani izjemno priložnost za povišanje vodstva, toda po strelu Andraža Žureja iz bližine je dobro posredoval Darjan Curanović. Gostitelji so izenačili v 44. minuti. Ajdin Redžić je preigraval na desni strani, podal na glavo Luke Majcna, ta pa je matiral Matica Kotnika.

Celjani ob koncu zastreljali 11-metrovko
Čeprav so bili Celjani tisti, ki so imeli v drugem polčasu več od igre, so drugič najprej zadeli Kranjčani. V 73. minuti se je po podaji v kazenski prostor žoga ob Marku Krajcerju in Majcnu odbila čez Kotnika v gol. Toda osem minut pozneje so Celjani le prišli do zasluženega izenačenja. Verbič je prodrl v kazenski prostor, Curanovića "polegel" na tla in prek njega žogo poslal v mrežo.
V 85. minuti je kranjski vratar zakrivil najstrožjo kazen, potem ko je storil prekršek prav nad Verbičem, a nato ubranil strel z bele točke Draganu Čadikovskemu, s tem pa ohranil točko svoji ekipi.