Nafta, novinec v prvoligaški druščini, je prejšnji teden prvenstvo začela s porazom na lokalnem derbiju (Mura je bila boljša z 1:0), v drugem poskusu pa prišla do treh točk. Foto: www.alesfevzer.com
Milan Klausz je pred dobrima dvema tednoma prišel k Nafti 1903 kot posojen nogometaš madžarskega kluba ZTE. Foto: www.alesfevzer.com

V večeru, ko je v Parizu zagorel olimpijski ogenj, je 2. krog državnega nogometnega prvenstva odprl dvoboj v Lendavi, kjer so gostitelji dolgo iskali način, kako premagati Emila Velića. Veliko vlogo je odigral trener Nafte Jozsef Bozsik, ko je v 63. minuti na igrišče poslal Milana Klausza. Oddolžil se mu je z dvema zadetkoma, najprej je (po zapravljeni priložnosti Kalcerja oziroma Nina Kukovca) natančno meril s 15 metrov (podajalec: Szalay), nato pa izkoristil še podajo Božičkovića in zadel v petmetrskem prostoru.

Gostje so povedli ob izteku enajste minute. Po Mosesovi podaji v prazen prostor je Štorman z leve strani našel Mateja Malenška, ki je v kazenskem prostoru s strelom v daljši vratarjev kot učinkovito končal domiselno akcijo. To je bil tudi edini strel v okvir vrat v prvih 45 minutah na obeh straneh.

Tekma je bila v zaključku zelo živahna, najprej je Szaboics Szalai močno udaril s prostega strela, Kalcer pa je imel še lepšo priložnost malo pred iztekom rednega dela, vendar je Marko Cukon z dveh metrov žogo poslal čez gol.

V strelih je bilo na koncu 14:11, v okvir vrat 4:2.