Darjan Slavic, trener Kalcerja Radomlje, je v pomembni tekmi za obstanek s svojimi varovanci iztržil tri točke. Foto: www.alesfevzer.com

Po razburljivem začetku tekme in nekaj zrelih priložnostih predvsem pred golom Nafte (v 12. minuti je Vuksanović že premagal Mauricia, vendar je na golovi črti žogo počistil Darko Hrka) je bilo treba na prvi zadetek čakati do 41. minute. Po podaji Malenška je bil v kazenskem prostoru hiter in spreten 20-letni Rok Štorman.

V 76. minuti so Radomlje podvojile prednost. Stjepan Davidović je podal z leve strani, Gaber Dobrovoljc je dobro meril z glavo, a Žan Mauricio je strel ubranil. Po odbiti žogi pa je bil natančen Halifa Kujabi, ki je dosegel svoj prvi zadetek v Prvi ligi.

V sodnikovem dodatku je Davidović z razdalje stresel prečko.

Kalcer Radomlje je imel rahlo terensko premoč (53:47), v strelih je bilo 20:6 (v okvir vrat 8:5).

Osrednji dvoboj 11. kroga bo v nedeljo, ko se bosta ob 17.30 pomerila Maribor in Celje.