Za Stankovića je bila tekma posebna, saj je bil še jeseni na klopi Kraševcev, s katerimi je bil konec oktobra celo na vrhu prvenstvene lestvice. Stanković je na klop Olimpije presedlal januarja med zimskim premorom in Ljubljančani kljub številnim odhodom pod njegovim vodstvom še ne poznajo poraza. Na sedmih tekmah so zmagali štirikrat in trikrat remizirali.

Zmaji so povedli že v 3. minuti. Po podaji Tima Elšnika s kota je bil v kazenskem prostoru najvišji 194 centimetrov visoki branilec Vujadin Savić, ki je žogo z glavo poslal mimo vratarja Jana Koprivca. 30-letnik se je tako med strelce vpisal že v svojem drugem nastopu za Olimpijo. Gostje so na 2:0 povišali v 3. minuti drugega polčasa. Po samostojnem prodoru po desni strani je deseti gol v sezoni zabil Đorđe Ivanović, ki se je v kazenskem prostoru otresel svojega čuvaja in lepo ukanil Koprivca.

Prvi strelec Olimpije se je dve minuti pozneje prelevil še v podajalca. V kazenski prostor je poslal lep predložek, ki ga je z glavo v zadetek spremenil rezervist Andres Vombergar. V Argentini rojeni napadalec, ki je v igro vstopil na začetku drugega dela, se je med strelce vpisal devetič v sezoni. Do konca sta imeli obe ekipi še nekaj polpriložnosti, a je Olimpija brez posebnih težav ohranila visoko prednost.

Učinkovita Olimpija do gladke zmage v Sežani

Mariboru goleada v Ljudskem vrtu

Rok Kronaveter je kmalu po prihodu v igro izvedel kot, po katerem je Maribor povedel s 3:1. Foto: www.alesfevzer.com

Razlika na vrhu ostaja nespremenjena, saj je Maribor s 4:2 ugnal Koper. Vijoličasti so v drugem polčasu zrežirali preobrat, potem ko so Koprčani, ki so spomladi iz Ljudskega vrta odnesli točko, v 14. minuti povedli. Ob Luki Uskokoviću je v kazenskem prostoru padel Nardin Mulahusejnović. Najboljši strelec Prve lige TS je zadel z bele točke. 35. minuta je tekla, ko so gostitelji izenačili. Po strelu Jana Repasa je odbita žoga prišla do Marcosa Tavaresa, ki je z volejem iz bližine dosegel že svoj 156. gol v Prvi ligi TS.

Mlakar: Prekinitve smo dobro izkoristili

Maribor je v drugem delu premoč kronal v 61. minuti. Po kotu je najvišje skočil Aleks Pihler, Tavares je z glavo žogo vrnil pred vrata, kjer je še enkrat skočil Pihler in z glavo zatresel mrežo. Tri minute pozneje so vijoličasti povišali prednost. Rok Kronaveter, ki je približno dve minuti predtem zamenjal Tavaresa, je izvedel kot, žoga je pred vrati v hrbet zadela Žana Žužka in končala za hrbtom Ivana Vargića. Ta se je nekaj minut pozneje izkazal po poskusu Kronavetra z roba kazenskega prostora.

V 72. minuti je nekaj upanja gostom vlil Claudio Spinelli. Argentinec je pred vrati žogo v mrežo pospravil po predložku z leve strani Nikole Krajinovića, toda le dobro minuto pozneje je Maribor znova zadel. Z roba kazenskega prostora je nekoliko z leve strani z natančnim strelom Vagrića premagal Jan Mlakar, ki je tik pred koncem mesto na zelenici prepustil 17-letnemu debitantu v Prvi ligi TS Galu Gorenaku.

Vijoličasti v drugem polčasu strli Koprčane

Zmaga Gorice na tisoči tekmi v Prvi ligi TS

Gorica je na jubilejni tekmi z 1:0 slavila v Celju. To je bil tisoči novogoriški obračun v prvoligaški druščini, stotič pa so se pomerili s Celjani. Primorci so še naprej prikovani na dno, za predzadnjim Aluminijem zaostajajo za pet točk, za državnimi prvaki, ki so na zadnjih sedmih tekmah klonili šestič, pa sedem.

Gorica še poglobila krizo Celjanov

Domači nogometaši so bili lahko kar zadovoljni, da so v prvem polčasu prejeli le en zadetek. V 22. minuti je edini gol na tekmi dosegel Matija Kavčič, ki je po dolgi podaji Nejca Mevlje pobegnil celjski obrambi in na koncu matiral še Metoda Jurharja. Po zaslugi domačega vratarja je ostalo le pri 1:0, med drugim je v 24. minuti izvrstno posredoval po strelih Roka Grudine in Mevlje, v 35. pa je dobil še dvoboj ena na ena z Laminom Colleyjem.

Novogoriški napadalec je imel v 25. minuti še eno veliko priložnost, a je povsem neoviran zgrešil z glavo. Celjani so imeli sicer v drugem delu terensko pobudo, a so bili popolnoma brez idej. V 75. je Filip Dangubić vendarle prišel do strela, a je žoga zletela precej čez gol.