Ker Mestni stadion v Ajdovščini nima reflektorjev, je moralo Primorje domače tekme na začetku sezone igrati v Novi Gorici, šele Olimpijo pa so prejšnjo soboto lahko gostili na svoji zelenici. V Ajdovščini so igrali zdaj še z drugo ljubljansko zasedbo. Bravo je v 2. krogu s 4:0 odpravil Primorje in tedaj začel niz neporaženosti, ki je trajal vse do naslednjega snidenja z Ajdovci.

Semir Smajlagić je takole kaznoval napako Matije Orbanića, po kateri je Bravo klonil drugič v sezoni. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so imeli v prvem polčasu rahlo pobudo, v 30. minuti pa so si priigrali najbolj nevarno priložnost prvega dela. Martin Pečar je streljal z 12 metrov, Gašper Tratnik je dobro posredoval, do odbite žoge je prišel Matic Ivanšek, še enkrat pa se je izkazal čuvaj domače mreže.

Milan Andželković je med polčasom opravil odločilno menjavo. V igro je poslal Semirja Smajlagića, ki je že v četrti minuti nadaljevanja zadel. Za svoj četrti gol sezone je kaznoval napako Matije Orbanića, ki je slabo ocenil žogo. Stekel je iz vrat, vendar je bil Smajlagić hitrejši, nato pa je z desne strani s precej zahtevnega položaja žogo poslal v prazno mrežo.

Devet minut kasneje so zapretili gostje. Po predložku Gašperja Trdina je Matej Poplatnik slabo udaril z glavo, žoga se je odbila do osamljenega Milana Tučića, ki pa ni najbolje reagiral in žoga je zletela mimo vrat.