Srečanje je bilo pred tremi tedni preloženo zaradi prenove zelenice v Novi Gorici, zdaj pa so Ajdovci še tretjič zapored igrali na svojem stadionu. Izgubili so tudi pred 14 dnevi proti Olimpiji (0:2), pretekli konec tedna pa so premagali Bravo (1:0).

Radomljani so v gosteh na vseh prejšnjih treh tekmah izgubili (v Lendavi, Celju in Murski Soboti), tokrat pa v izdihljajih dvoboja osvojili vse tri točke. To je njihova prva gostujoča zmaga po februarju, ko so zmagali v Kopru.

Radomljani so od samega začetka tekme pretili obrambi Ajdovcev, nato so nase začeli opozarjati tudi igralci Primorja.

V drugem polčasu so imeli gosti že v 49. minuti sijajen položaj, da bi izigrali rdeče-črne v protinapadu, a so s slabo podajo v prostor ostali malenkost prekratki oziroma je vratar Gašper Tratnik pravočasno preprečil lahek zaključek Ninu Kukovcu.

Pri gostiteljih je v 75. minuti prišel do strela z levico z roba kazenskega prostora rezervist Ishak Rafiu in precej namučil Igorja Velića. Dve minuti pozneje je imel na drugi strani po obratu v kazenskem prostoru priložnost Niko Gajzler, a z levico zgrešil cilj.

Ajdovci so bili še naprej nevarni po prekinitvah, dlani Velića je s približno štirih metrov ob koncu 82. minute po strelu z glavo ogrel Mark Gulič.

Ko se je že zdelo, da bo prišlo do delitve točk, je po odličnem preigravanju in prefinjenem lobu mrežo zatresel rezervist Pogačar.